Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2020

Ředitelka mezinárodních projektů DOX se zúčastní konference La Pública

Již po desáté se v Madridu uskuteční mezinárodní setkání kulturního managementu La Pública, na který letos přijede i Michaela Šilpochová, šéfka strategického plánování a mezinárodní spolupráce pražského Centra současného umění DOX. Šilpochová představí klíčové body řízení a programové koncepce Centra DOX dne 30. ledna od 17:10 hod. v Círculo de Bellas Artes. Svůj příspěvek přednese v rámci debaty nazvané „Noví mladí, staří mladí“, která se bude zabývat především probíhajícími demografickými změnami a jejich vlivem na kulturu.

16.12.2019    |    15.1.2020

V Madridu bude k vidění výstava mapující sto let česko-španělských diplomatických vztahů

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček spolu s velvyslancem Ivanem Jančárkem zahájí na španělském Ministerstvu zahraničí výstavu připomínající důležité momenty stoleté historie česko-španělských diplomatických vztahů. Obě demokracie letos oslaví sto let vzájemného sbližování a spolupráce, ale také dlouhého odcizení zapříčiněné vládou diktátorských režimů. Výstava bude slavnostně zahájená 16. prosince v 19:00 hod. a veřejnosti zůstane přístupná až do 15. ledna.

Český dům Moskva

 

1989: ROK SVOBODY

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

03. 12. 2019

Madrid si koncertem připomněl Den boje za svobodu a demokracii

Symfonický orchestr Chamartín pod vedením Josého Herradora uctil 30 let od pádu komunistického režimu v Československu koncertem, na němž zazněly díla klasických autorů. Mezi jinými si posluchači mohli užít i skladby španělského skladatele Manuela de Fally či Antonína Dvořáka. Akce se uskutečnila 30. listopadu v komorním sále Auditorio Nacional a završila tak všechny vzpomínkové akce konané u příležitosti 30. výročí Dne boje za svobodu a demokracii připadajícího na 17. listopad.

28. 11. 2019

Jaroslav Kolář představil práci studia Bohemia Interactive v Madridu

Jaroslav Kolář je hlavní vývojář studia Bohemia Interactive, kde vznikly jedny z nejúspěšnějších českých videoherních simulátorů (Arma, Take On či DayZ). Na masterclass představil tvorbu studia a poté se zúčastnil debaty s návštěvníky. Akce se uskutečnila 27. listopadu na Francouzském institutu v Madridu.

22. 11. 2019

Hra 'Václav a Olga' ve Fundación Carlos de Amberes v Madridu

Korespondence mezi bývalým prezidentem Václavem Havlem a jeho ženou Olgou se stala inspirací pro text španělského dramatika a režiséra Carlose Be. Původní text Carlose Be se vztahuje k období, kdy byl Václav Havel vězněn za vystoupení proti komunistickému režimu v závěru 70. a počátcích 80. let. V hlavních rolích Olgy a Václava vystoupili ve formě scénického čtení známá herečka Velilla Valbuena a fenomenální herec José Navar.

21. 11. 2019

Historik Arno Pařík zahájil výstavu děl Bedřicha Feigla

Historik židovského umění a kurátor sbírek Židovského muzea v Praze Dr. Arno Pařík promluvil o díle a uměleckém odkazu malíře a grafika Bedřicha Feigla, který je považován za klíčovou osobnost hned několika evropských uměleckých hnutí, včetně nové berlínské secese nebo pražské Osmy.

Videa

Video placehodler