Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.9.2016

Galina Miklínová přiváží Lichožrouty na barcelonský Týden knihy v katalánštině

Slavní žrouti ponožek budou ústředními postavami tvůrčí dílny pro děti pořádané výtvarnicí Galinou Miklínovou 2. září v 18:45 na náměstí před barcelonskou katedrálou v rámci 34. Týdne knihy v katalánštině. Vstup volný.

3.9.2016

Galina Miklínová představí v Barceloně katalánský překlad Lichožroutů a připravovaný film na motivy knihy

Barcelonské knihkupectví Llibreria Calders slavnostně představí 3. září ve 12 hodin katalánský překlad oblíbeného díla pro děti „Lichožrouti“ spisovatele Pavla Šruta. Setkání proběhne za přítomnosti výtvarnice a ilustrátorky knihy Galiny Miklínové, překladatelky Montse Tutusaus, Mertxe París z nakladatelství Mosaics Llibres a Stanislava Škody, ředitele Českého centra. Prezentaci překladu doplní promítání ukázek z připravovaného celovečerního filmu "Lichožrouti" taktéž z dílny Galiny Miklínové.

1.9.2016

Česká filharmonie vystoupí na Mallorce s houslistkou Hilary Hahnovou

V rámci letního turné po Evropě zahraje Česká filharmonie pod taktovkou Jiřího Bělohlávka 1. září na festivalu Formentor Sunset Classics. Jako sólistka se představí americká houslistka Hilary Hahnová. Koncert, během něhož zazní skladby Leoše Janáčka, W. A. Mozarta či Antonína Dvořáka, začne ve 20:30 v hotelu Barceló Formentor v městečku Port de Pollença.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 07. 2016

Čeští sólisté se představili v Dvořákově Stabat Mater pod taktovkou Jiřího Havlíka v Madridu

Oratorní dílo Stabat Mater Antonína Dvořáka zaznělo pod taktovkou Jiřího Havlíka v Iglesia de las Calatravas de Madrid. Koncert se uskutečnilo dne 10. července od 17:30 hodin v rámci 12. ročníku Festivalu ChamberArt. Mimo jiných se zde opět představila sopranistka Eva Novotná.

14. 07. 2016

Kvarteto Fama Q uvedl dvě nové skladby českých autorů na Festivalu de la Mancha

Smyčcové kvarteto Fama Q vystoupilo dne 10. července od 20:00 hodin v Quintanar de la Orden v rámci Festivalu de La Mancha. Krom skladeb Manuela Millána de las Herase a Cosuela Díeze představilo i dvě nová díla českých hudebních skladatelů, Petra Bakla a Jakuba Rataje. Koncert se uskutečnilo za přítomnosti Jakuba Rataje.

14. 07. 2016

Petr Placák pohovořil v Madridu o současných autoritářských tendencích ve střední Evropě

Každoroční seminář organizovaný Sdružením evropských novinářů se uskutečnil ve dnech od 11. do 13. července ve Fundación Carlos de Amberes de Madrid. Letošní ročník se věnovalo především otázce Brexitu. Spisovatel, novinář a historik Petr Placák se zúčastnil debaty, kterou se konalo 12. července, kde rozebral možné dopady vystoupení Velké Británie z EU a zároveň se vyjádřilo k současným autoritářským a zpátečnickým tendencím ve střední Evropě. Dalšími účastníky diskuze byli šéfredaktor polského deníku Gazeta Wyborcza Adam Michnik, profesor politologie na Universidad Autónoma de Madrid Fernando Vallespín a také Mira Milosevich-Juaristi, přední badatelka Real Institutu Elcano.

08. 06. 2016

Danielův svět v soutěžní sekci festivalu DocsBarcelona

Dokumentární film Veroniky Liškové Danielův svět, který sleduje život lidí s pedofilní orientací, se představil v soutěžní sekci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Barceloně. Film byl promítnut v Aribau Club 26. května od 19:45 a druhá projekce se uskutečnila 27. května od 18:00.

Videa

Video placehodler