Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2019

Módní návrhářka Zuzana Králová vystoupí v rámci debaty “Vyrobeno v Evropě“ o současné módě

Kreativita, experimenty, různorodost a udržitelnost současné módy budou témata, o kterých budou hovořit dne 21. června ve Francouzském institutu v Madridu návrháři a podnikatelé z různých evropských zemí. Akce začne v 18.00, diskuze se Zuzanou Královou je na programu od 19.00 a po ní bude následovat módní přehlídka a vystoupení DJ Bonnieho.

6.7.2019

Čeští sólisté zahrají pod taktovkou Jiřího Havlíka na festivalu ChamberArt v Madridu

V kostele Svatého kříže (Santa Cruz) v Madridu se opět po roce uskuteční hudební festival ChamberArt. Dne 6. července v 17:30 bude dirigent Jiří Havlík, člen České filharmonie, dirigovat španělský orchestr s českými sólisty zvučných jmen, jako je například sopranistka Eva Novotná nebo houslistka Ada Slivanská.

11.7.2019

Projekt „Muzika bez hranic“ v kulturním centru Ateneo

Hudební škola ZUŠ Říčany a Asociace komorní hudby v Madridu uspořádá v rámci festivalu ChamberArt dne 11. července v 19:00 společný koncert v kulturním centru Ateneo v Madridu. Koncert bude řízen klarinetistou a saxofonistou Petrem Sinkulem, členem České filharmonie.

19.6.2019

V Mexiku se bude promítat normalizační drama Osmy

V kulturním domě Jesúse Romera Florese v historickém centru Cuauhtémocu se bude 19. června v 18.00 promítat film „Osmy“ v rámci přehlídky evropského filmu. Vstup volný až do zaplnění sálu.

10.7.2019

Miloš Urban představí španělský překlad svého románu Přišla z moře na knižním festivalu Semana Negra v Gijónu

Spisovatel Miloš Urban se zúčastní 32. ročníku festivalu detektivních románů Semana Negra v Gijónu, aby čtenářům představil svůj román Přišla z moře, který nedávno vyšel ve španělském překladu pod názvem Llegó del mar v nakladatelství HUSO. Jeho děj se odehrává mezi pobřežními městy a útesy jižní Anglie a je prodchnutý nostalgií autora po staré Británii a rozčarováním z té nové, která si odhlasovala Brexit. Autorské čtení a diskuze s Milošem Urbanem se uskuteční 10. července ve 20 hodin.

Český dům Moskva

 

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

12. 06. 2019

Generál Petr Pavel se zúčastnil debaty v Toledu u příležitosti výročí vstupu České republiky do...

Bývalý nejvyšší vojenský představitel NATO a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Petr Pavel se 11. června zúčastnil 31. ročníku Mezinárodní bezpečnostní konference v hotelu Parador de Toledo. Spolu s Javierem Solanou, bývalým generálním tajemníkem NATO, a dalšími odborníky se zaměřil na současné a budoucí výzvy Severoatlantické aliance.

07. 06. 2019

Jiří Kovanda uskutečnil svou performanci v barcelonské Nadaci Antoni Tàpiese

Konceptuální umělec a výtvarník Jiří Kovanda představil v Nadaci Antoni Tàpiese v Barceloně dne 7. července v 19 hodin svou performanci nazvanou „Líbání přes sklo“ (Kissing Through Glass). Vystoupení bylo součástí cyklu spontánních intervencí a performancí nazvaných Someone Walk Around.

04. 06. 2019

PHotoESPAÑA: Výstava 1989. Bukurešť – Praha – Varšava

K výročí 30 let od konce komunismu v Polsku, Československu a Rumunsku vystavilo České centrum ve spolupráci s Polským a Rumunským institutem v rámci EUNICu na festivalu PHotoESPAÑA fotografie reflektující přechod k demokracii. 3. června v bývalé nemocnici Santa María la Rica v Alcalá de Henares proběhla vernisáž výstavy.

28. 05. 2019

V Cádizu se v rámci cyklu Cheap Thrills promítl film „Sedmikrásky“ Věry Chytilové

Vrcholné dílo hlavní představitelky české nové vlny bylo ke zhlédnutí 28. května v 19h v rámci festivalu avantgardní a nezávislé kinematografie Cheap Thrills v Cádizu.

Videa

Video placehodler