Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2017

Evropský poslanec Petr Ježek vystoupí na prestižním semináři o směřování EU v Madridu

Bývalý generální tajemník NATO Javier Solana, ředitel Institutu mezinárodních a strategických vztahů v Paříži (IRIS) Pascal Boniface, a ředitelka ES Global Cristina Manzano, se setkají v rámci diskusního panelu společně s českým poslancem Petrem Ježkem, kde povedou debatu s názvem "Za hranicemi Evropy: blízký i vzdálený soused", který se bude konat 28. září v 11:30 v rámci XXIX. semináře "Evropa prognózám navzdory". Dalšími účastníky tradičního setkání odborníků z různých oborů jsou: novinář Iñaki Gabilondo, bývalý místopředseda Evropské komise Joaquín Almunia či současný španělský ministr zahraničních věcí Alfonso Dastis. Seminář se bude konat ve dnech 27. a 28. září v prostorách nadace Carlos de Amberes v Madridu za podpory Asociace evropských novinářů, která událost organizuje.

27.9.2017

Prezentace knihy Davida Zábranského v Madridu

Novela Šternův pokus milovat, jakýsi portrét soutěživé, nepřirozené a zmatené globalizované společnosti dnešních dnů, je první knihou Davida Zábránského, která byla přeložena do španělštiny. David Zábranský je považován za jednoho z nejvýraznějších českých spisovatelů současnosti. Svou novelu představí v knihovně Antonia Machada v Madridu 27. září v 19:00 h. Knižní prezentace se zúčastní také nakladatelka Mayda Bustamante, která Šternův pokus milovat vydala.

27.9.2017

Přednáška o překladech španělské literatury do čestiny

Ve dnech 26.-30. září bude probíhat týden evropských jazyků. V těchto dnech se uskuteční několik akcí za účelem podpory zájmu o evropské jazyky a kulturu. Jednou z událostí je debata mezi třemi překladatelkami z různých států Evropy, která se odehraje 27. září od 19h v sídle Finského iberoamerického institutu v Madridu. Budou debatovat kromě jiného o tom, jaký je pohled na španělskou literaturu a její autory v zahraničí.

26.9.2017

David Zábranský v Týdnu Evropských Jaziků EUNIC v Madridu

Během Týdne evropských jazyků se bude konat v Institutu Cervantes v Madridu debata o perspektivách a souvislostech evropské literatury, dědičky humoristické tradice i experimentálního psaní 20. století. Diskuze se zúčastní čtyři evropští autoři z různých zemí: David Zábranský z České republiky, Zygmunt Miłoszewski z Polska, Kjell Westö z Finska a José Ovejero ze Španělska. Setkání se uskuteční 26. září v 19h.

29.9.2017

Česká gastronomie v Evropském týdnu jazyků v Madridu

Jako zpestření Týdne evropských jazyků pořádá Goetheův institut gastronomický veletrh s možností degustace typický pokrmů z Německa, Polska, Slovenska, Estonska, České republiky a Portugalska. Událost se uskuteční dne 29. září od 17h do 20h.

4.10.2017

Jirko Bezdíček a Jan Procházka se zúčastní světového summitu TiO2 v Alicante

Dva přední čeští odborníci v oboru nanotechnologií se zúčastní 4. října významného mezinárodního kongresu TiO2, který se bude tento rok konat ve dnech 3. -5. října ve španělském Alicante. Prezentace Jiřího Bezdíčka a Jana Procházky se uskuteční 4. října od 14h do 15h v Kongresovém paláci.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

11. 07. 2017

Hudební festival ChamberArt zahájí Stabat Mater Antonína Dvořáka

Zahájení letošního ročníku Mezinárodního festivalu komorní hudby ChamberArt se uskutečnilo 8. července v 17:30h v madridském kostele Svatého kříže. Pod vedením dirigenta Jiřího Havlíka a za přítomnosti sopranistky Evy Novotné zaznělo Dvořákovo Stabat Mater, op. 58. Na koncertě vystoupili také další čeští sólisté, klarinetista Petr Sinkule, houslistky Iveta Sinkulová a Ada Slivanská a flétnista Václav Slivanský

10. 07. 2017

Martin Janecký předvedl své sklářské mistrovství v Královské sklárně v La Granja

V Královské sklárně v La Granja předvedl 8. a 9. července světoznámý sklář a sochař Martin Janecký názornou ukázku práce se sklem. Martin Janecký patří mezi největší mistry v oblasti foukání a techniky hutního tvarování. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších představitelů sklářského sochařství. Jeho díla byla vystavena v galeriích a muzeích po celém světě.

03. 07. 2017

Stop motion filmy Michala Žabky na festivalu v Barceloně

Na druhém ročníku festivalu Stop Motion v Barceloně byla představena tvorba uznávaného českého výtvarníka a režiséra Michala Žabky. Projekce cyklu Žabkových filmů natočených v Čechách populární technikou stopmotion se konala 1. července ve 13 hodin v Centro Cívico Can Felipa del Poble Nou de Barcelona.

12. 06. 2017

Simona Rybáková představila svou třicetiletou tvorbu v oboru divadelních kostýmů na madridském...

V madridském Národním divadelním centru (Centro Dramático Nacional) proběhlo už po třetí mezinárodní setkání divadelních odborníků. Letošní ročník byl věnovaný kostýmům. Simona Rybáková, zkušená česká návrhářka a ředitelka Skupiny kostýmního designu v Mezinárodní organizaci scénografů, architektů a divadelních techniků, měla odbornou přednášku 9. června v 18 hodin v divadle Valle-Inclán. Během třídenního festivalu Plástica Teatral se zúčastnila worshopů se španělskými i dalšími zahraničními kolegy ze Skupiny kostýmního designu OISTAT a Asociace španělských výtvarných divadelních umělců AAPEE.

Videa

Video placehodler