Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.11.2020    |    8.11.2020

Franz Kafka: Proces

Španělští diváci se mohou během tří dnů seznámit s novou produkcí divadelní společnosti Réplika Teatro, s 9 herci na scéně, hry Franze Kafky “Proces”. Organizuje Réplika Teatro ve spolupráci s Českým centrem v Madridu a za podpory regionální vlády Comunidad de Madrid

10.9.2020    |    30.11.2020

Výstava sklářského umění Jitky Kolbe Růžičkové v Královské sklárně v La Granja

V Královské sklárně v La Granja de San Ildefonso bude 10. září v 19h slavnostně zahájena rozsáhlá výstava sklářského umění a designu Jitky Kolbe Růžičkové. Umělkyně s bohatými profesními zkušenosti a osobitým stylem, který formovala již od útlého věku v sklářském regionu Severních Čech, představí svá díla ze série „Velké vázy“ a „Opuštěné šaty“, stejně jako ukázku porcelánové tvorby. Výstavu bude k vidění do 30. listopadu.

9.9.2020

Science Café: Buněčná a genová terapie, vítejte v budoucnosti

RNDr. Michal Šimíček, Ph. D., laureát Ceny Neuron pro mladé nadějné vědce za rok 2019 – medicína, odborník na zkoumání procesů, která způsobují zhoubná onemocnění a jejich lékovou rezistenci, bude hostem dalšího setkání cyklu Science Café, pořádaném Českými centry. Akci bude moderovat Dr. Michael Londesborough, Ph. D. a v přímém on-line přenosu proběhne na stránkách facebooku Českých center ve středu 9. září v 19 hodin v anglickém jazyce. Partnerem události je Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze

3.9.2020    |    6.9.2020

Čeští architekti ze studia Kogaa postaví ve Španělsku svůj „Vzdušný cirkus“

Brněnské architektonické studio Kogaa vztyčí ve městě Logroño ve vinařském regionu La Rioja svůj objekt nazvaný „Circo aéreo“, „Vzdušný cirkus“, kterým v rámci programu intervencí do veřejného prostoru zkrášlí na pár dní prostranství přiléhající k ulici Calle Mayor. Objekt je součástí projektu Concéntrico, jenž se snaží ukázat lepší využití městského prostoru k volnočasovým aktivitám místních obyvatel a případně i další řešení ke zkvalitnění života v metropolích.

Český dům Moskva

 

1989: ROK SVOBODY

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

28. 02. 2020

David Matuška představil v Madridu svou básnickou sbírku „Patrik M.“

Fanoušci poezie měli 28. února jedinečnou možnost seznámit se se sbírkou básní „Patrik M.“ David Matuška už několik desetiletí v rámci svého „Project Matuška“ připravuje představení plná hudby, poezie či vizuálního a scénického umění.

25. 02. 2020

Adéla Součková vystavovala v uměleckém prostoru OTR v Madridu

Výtvarnice Adéla Součková se zapojila svým ‘site-specific’ objektem do akce ‘Lenta explosión de una semilla’, ve kterém se setkala skupina umělců z různých koutů světa ke společné reflexi nad dopady lidského jednání na životní prostředí. Vernisáž výstavy proběhla 25. února od 19 hod v prostoru OTR jako součást programu Gallery Night Mezinárodního veletrhu současného umění ARCO v Madridu.

20. 02. 2020

Bianca Bellová přivezla Jezero do Madridu

Bianca Bellová představila madridskému publiku překlad svého dystopického románu Jezero, který nemusí být až tak vzdálený realitě dnešních dní. Na akci spisovatelku doprovodil Stanislav Škoda z Českého centra v Madridu a Cristina Pineda z nakladatelství Tres Hermanas Ediciones. Představení knihy za přítomnosti autorky proběhlo v knihkupectví Amapolas en Octubre 20. října od 19 hodin.

06. 02. 2020

Obrazy Jiřího Georga Dokoupila v madridské La Casa Encendida

Český umělec Jiří Georg Dokoupil, známý především pro svou oblibu ve střídání stylů, vystavil své obrazy v madridské Casa Encendida.

Videa

Video placehodler