Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2020    |    27.6.2020

Adéla Součková vystavuje v uměleckém prostoru OTR v Madridu

Výstavu ‘Lenta explosión de una semilla’ je nově možno navštívit 7. března mezi 12 a 15 hodinou v prostoru OTR. Projekt skupiny umělců z různých koutů světa, mezi něž patří i Adéla Součková, která se zapojí svým ‘site-specific’ dílem, spojuje společná reflexe nad dopady lidského jednání na životní prostředí. Právě vztah mezi kulturou a přírodou je jedno z klíčových témat prací Adély Součkové.

18.3.2020

Výstava CzechImage bude k vidění v Burgos

Vybrané plakáty studentů designu z prestižních evropských škol, které měly jako zadání originální ztvárnění představ o České republice, budou vystaveny v Burgos během Dne obchodní spolupráce zemí Visegrádské skupiny, které momentálně předsedá Česká republika. Akce proběhne 18. března v prostorách Cámara de Comercio, Industria y Servicios.

25.3.2020    |    26.3.2020

ZRUŠENO: Konference ve Fóru jaderného průmyslu Španělska v Madridu s českou účastí

Vzhledem k současné situaci ohledně koronaviru se nebude konat konference ve Fóru jaderného průmyslu Španělska dne 25. března, na které přislíbili účast i vědci Tomáš Bílý a František Kotrba, jež měli vystoupit jako zástupci českých jaderných firem.

Český dům Moskva

 

1989: ROK SVOBODY

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

28. 02. 2020

David Matuška představil v Madridu svou básnickou sbírku „Patrik M.“

Fanoušci poezie měli 28. února jedinečnou možnost seznámit se se sbírkou básní „Patrik M.“ David Matuška už několik desetiletí v rámci svého „Project Matuška“ připravuje představení plná hudby, poezie či vizuálního a scénického umění.

25. 02. 2020

Adéla Součková vystavovala v uměleckém prostoru OTR v Madridu

Výtvarnice Adéla Součková se zapojila svým ‘site-specific’ objektem do akce ‘Lenta explosión de una semilla’, ve kterém se setkala skupina umělců z různých koutů světa ke společné reflexi nad dopady lidského jednání na životní prostředí. Vernisáž výstavy proběhla 25. února od 19 hod v prostoru OTR jako součást programu Gallery Night Mezinárodního veletrhu současného umění ARCO v Madridu.

20. 02. 2020

Bianca Bellová přivezla Jezero do Madridu

Bianca Bellová představila madridskému publiku překlad svého dystopického románu Jezero, který nemusí být až tak vzdálený realitě dnešních dní. Na akci spisovatelku doprovodil Stanislav Škoda z Českého centra v Madridu a Cristina Pineda z nakladatelství Tres Hermanas Ediciones. Představení knihy za přítomnosti autorky proběhlo v knihkupectví Amapolas en Octubre 20. října od 19 hodin.

06. 02. 2020

Obrazy Jiřího Georga Dokoupila v madridské La Casa Encendida

Český umělec Jiří Georg Dokoupil, známý především pro svou oblibu ve střídání stylů, vystavil své obrazy v madridské Casa Encendida.

Videa

Video placehodler