Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.2.2018

Lucie Žáková hraje Dvořák v Madridu

Cantate Mundi pod vedením Miguela A. García Cañamera a známé české varhanice Lucie Žákové představí Dvořákovu mši 24. února v 9.00 hodin v bazilice Milagrosa v Madridu. Mše bude hrána v původní verzi pro sbor a varhany z roku 1877. Vstup zdarma. Pouze do naplnění kapacity.

7.2.2018    |    25.3.2018

Festival Latitudes v Huelvě připomene sovětskou invazi v Praze roku 1968

Při příležitosti 50. výročí Pražského jara a invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa uvede na své programu Festival fotografie Latitudes výstavu čtyřiceti fotografií od různých autorů, jimž se podařilo tento osudný 21. srpen zachytit. Výstava, jejíž kurátorkou je fotografka Dana Kyndrová, se bude konat od 7. února do 25. března na rektorátu Univerzity v Huelvě jako první událost tohoto roku připomínající významná výročí ČR.

11.2.2018    |    11.3.2018

Výstava současných českých ilustrátorů na festivalu MICE ve Valencii

Dvanáct osobností z oboru české ilustrace pro děti se představí na Mezinárodním festivalu vzdělávacích filmů (MICE) ve Valencii výstavou 12 světů. Oficiální zahájení je 11. února v 18:30h v Auditoriu de Castellón a zde bude možné výstavu navštívit až do 11. března. Česká ilustrace má dlouhou tradici a v současnosti se pyšní zlatou generací ilustrátorů, kteří byli ovlivněni nejen tvorbou mistra Jiřího Trnky, ale také nejnovějšími světovými trendy. Současní ilustrátoři, mezi nimiž figurují jména jako Galina Miklínová, David Böhm, Petr Nikl nebo Lucie Dvořáková, propojují klasickou ilustraci s kinematografií, hudbou, divadlem či fotografií. Výstava 12 světů je jednou z akcí, kterými si České Centrum připomene v letošním roce sté výročí od založení Československa. Po oficiálním zahájení výstavy zahraje Symfonický orchestr města Castellón to nejlepší z české klasické hudby.

12.10.2017    |    25.2.2018

Výstava Alfonse Muchy v Madridu

Od 12. října do 25. února bude společnost Arthemisia v madridském Paláci Gaviria pořádat výstavu slavného českého rodáka a průkopníka secesního umění. Expozice má čítat více než 200 děl z období celé Muchovy umělecké dráhy.

21.2.2018

Krteček v Biar v rámci festivalu MICE

Španělské děti se mohou těšit na slavného hrdinu české animované tvorby – Krtečka. Projekce se uskuteční v Kulturním domě v 19:00 21. února. Krteček, vytvořený v 50. letech výtvarníkem Zdeňkem Milerem, získal popularitu v mnoha zemích, mezi kterými nechybí Německo, Rusko či Čína. Jeho dobrodružství byla také vydána knižně v několika edicích i ve Španělsku.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

27. 11. 2017

Radka Denemarková se zúčastnila diskuze evropských autorů na světoznámém mexickém knižním veletrhu...

Autorka románu Peníze od Hitlera na mexickém knižním veletrhu zasedla k debatnímu stolu, kterého se zúčastnili i autoři Mircea Cartarescu (Rumunsko), Tiziano Scarpa (Itálie) a Tommy Wieringa (Nizozemí). Debata se zaměřila na díla autorů a současnou evropskou literaturu. Za román Peníze od Hitlera získala Denemarková cenu Magnesia Litera a posléze román v překladu Eleny Buixaderas vydalo španělské nakladatelství Galaxia Gutenberg.

25. 11. 2017

Český stánek poprvé na knižním veletrhu v Mexiku

Mezinárodní knižní veletrh v mexické Guadalajaře je druhou nejvýznamnější akcí svého druhu na světě, hned po veletrhu IBF ve Frankfurtu nad Mohanem. Vůbec poprvé se na něm letos objevil stánek České republiky, ve kterém bylo k dostání to nejlepší ze španělských překladů české literatury: klasika i současná tvorba, beletrie i non fiction, i literatura pro děti. Čtenáři, nakladatelé a distributoři z Mexika a celé Latinské Ameriky i z USA, měli k dispozici katalog současné české literární tvorby a informace o dotacích MK ČR na překlady a vydávání českých děl v zahraničí. Stánek se nacházel v sekci HH20 a byl otevřen od 25. do 29. listopadu.

25. 11. 2017

Workshop s Galinou Miklínovou na Animayo Madrid

Nejlepším řešením, jak nemít jednu ponožku bez druhé, bylo navštívit dílnu na výrobu lichožroutů, kterou pořádala mezinárodní festival animovaného filmu Animayo spolu s autorkou Galinou Miklínovou. Děti a rodiče si mohli vyrobit své vlastní žrouty ponožek 25. listopadu.

25. 11. 2017

Madridské Animayo uctilo odkaz Jiřího Brdečky v CaixaForum

Spisovatelka a scénáristka Tereza Brdečková, dcera legendárního tvůrce animovaných filmů Jiřího Brdečky, v Madridu představila pět krátkých filmů z let 1948-1973, které jsou již dnes součástí historie evropské animace. Promítání se konalo 25. listopadu v 19:30 v kulturním centru CaixaForum.

Videa

Video placehodler