Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2019

Iva Pekárková zahájí Evropský čtenářský klub v Madridu

Iva Pekárková, jedna z nejdůležitějších českých spisovatelek této doby, představí v Madridu svou knihu „Dej mi ty prachy“, jež byla nedávno přeložená do španělštiny. Setkání se spisovatelkou se uskuteční v Městské knihovně Eugenio Trías (Casa de Fieras de El Retiro de Madrid) ve čtvrtek 26. září v 19 hodin, které organizuje Evropský čtenářský klub EUNICu. V románu, vydaném nakladatelstvím Huso, autorka skloubila hlubokou znalost New Yorku a jeho obyvatel s dramatickým vypravěčským uměním, básnickými popisy míst i situací a legračními scénkami. Účast ve čtenářském klubu je podmíněna registrací na webové stránce EUNIC a přečtením knihy, kterou lze obdržet i se slevou.

6.10.2019

Konference o Václavu Havlovi v rámci festivalu Encuentro Madrid

Bývalá ministryně zahraničí Ana de Palacio, novinář Ubaldo Casotto a profesor Josepf H. H. Weiler budou mluvit o odkazu posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Konference se bude konat 6. října ve 13 hodin v Pabellón de Cristal v Casa de Campo v Madridu, kde bude možné shlédnout i výstavu věnovanou této české osobnosti. Vstup zdarma.

4.10.2019    |    6.10.2019

V Madridu se uskuteční rozsáhlá výstava věnována Václavu Havlovi

U příležitosti třicátého výročí Sametové revoluce se představí výstava „Moc bezmocných“ věnovaná českému prezidentovi Václavu Havlovi. Výstavu bude možné navštívit ve Skleněném pavilonu v Casa de Campo ve dnech 4. až 6. října.

25.9.2019

Smetanovo Trio zahraje u příležitosti státního svátku České republiky v Madridu

U příležitosti státního svátku České republiky se bude konat v Madridu 25. září v Paláci Bauer recepce, na které vystoupí jeden z nejvýznamnějších českých současných souborů komorní hudby. Smetanovo Trio uvede skladby nejslavnějších českých hudebních skladatelů, jako jsou Antonín Dvořák nebo Bedřich Smetana. Vstup pouze pro zvané.

24.9.2019

Smetanovo Trio vystoupí v muzeu Guggenheim v Bilbau

Smetanovo Trio, jeden z nejdůležitějších a nejvýznamnějších českých souborů současnosti, vystoupí v prestižním muzeu Guggenheim v Bilbau v úterý 24. září v 19 hodin. Nabídne například skladby Bedřicha Smetany nebo Antona Arenského. Vstup zdarma po předchozí registraci na stánkách muzea.

19.9.2019    |    25.10.2019

Výstava „1989: Bukurešť, Praha, Varšava“ se bude konat i v Reial Cercle Artistic v Barceloně

Úspěšná výstava fotografií českých, polských a rumunských fotografů, reflektujících události roku 1989, bude k vidění v Barceloně. Z PhotoEspaña se přesune výběr fotografií Jana Šibíka, Dany Kyndrové, Pavla Hrocha, Chrise Niedenthala a Florina Andresku do Reial Cercle Artistic, kde bude k vidění od 19. září do 25. října. Vstup zdarma.

Český dům Moskva

 

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

10. 07. 2019

Miloš Urban představil španělský překlad svého románu Přišla z moře na knižním festivalu Semana Negra v...

Spisovatel Miloš Urban se zúčastnil 32. ročníku festivalu detektivních románů Semana Negra v Gijónu, aby čtenářům představil svůj román Přišla z moře, který nedávno vyšel ve španělském překladu pod názvem Llegó del mar v nakladatelství HUSO. Jeho děj se odehrává mezi pobřežními městy a útesy jižní Anglie a je prodchnutý nostalgií autora po staré Británii a rozčarováním z té nové, která si odhlasovala Brexit.

06. 07. 2019

Čeští sólisté zahráli pod taktovkou Jiřího Havlíka na festivalu ChamberArt v Madridu

V kostele Svatého kříže (Santa Cruz) v Madridu se opět po roce uskutečnil hudební festival ChamberArt. Dne 6. července v 17:30 dirigoval Jiří Havlík, člen České filharmonie, španělský orchestr s českými sólisty zvučných jmen, jako je například sopranistka Eva Novotná nebo houslistka Ada Slivanská.

26. 06. 2019

Módní návrhářka Zuzana Králová vystoupila v rámci debaty “Vyrobeno v Evropě“ o současné módě

Kreativita, experimenty, různorodost a udržitelnost současné módy byly témata, o kterých hovořili dne 21. června ve Francouzském institutu v Madridu návrháři a podnikatelé z různých evropských zemí. Akce začala v 18.00, diskuze se Zuzanou Královou byla na programu od 19.00 a po ní následovala módní přehlídka a vystoupení DJ Bonnieho.

12. 06. 2019

Generál Petr Pavel se zúčastnil debaty v Toledu u příležitosti výročí vstupu České republiky do...

Bývalý nejvyšší vojenský představitel NATO a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Petr Pavel se 11. června zúčastnil 31. ročníku Mezinárodní bezpečnostní konference v hotelu Parador de Toledo. Spolu s Javierem Solanou, bývalým generálním tajemníkem NATO, a dalšími odborníky se zaměřil na současné a budoucí výzvy Severoatlantické aliance.

Videa

Video placehodler