Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.7.2016

Kytarový virtuos Vladislav Bláha přiveze Janáčka, Fallu a Koshkina do Rondy

Vladislav Bláha zahraje dne 8. července v 21h na Mezinárodním kytarovém festivalu v Rondě. Koncert se bude konat v jedinečném prostředí Monasterio de Santo Domingo. Bláha je zatím jediným českým kytaristou, jenž se svým recitálem vystoupil ve slavné Carnegie Hall v New Yorku. Repertoár Vladislava Bláhy obsahuje krom českých autorů i skladby Manuela Fally , Nikity Koshkina a dalších. V průběhu večera vystoupí také anglický kytarista Declan Zapala.

8.7.2016

Swing v podání Petra Ernyei Quartet zavítá do portugalské Alamady

Druhé vystoupení Petra Ernyei Quartet v Portugalsku proběhne dne 8. července od 20:30 hodin v Teatro Municipal Joaquim Benite de Almada v rámci almadského divadelního festivalu. Koncertu bude předcházet odpolední divadelní představení. Petra Erneyei Quartet, v jehož hudbě se mísí prvky swingu, bossanovy i klasiky, tvoří dvě kytary, kontrabas a zpěv Petry Ernyei.

6.7.2016

Swing a bossanovy Quartetu Petry Erneyei zazní v Lisabonu

Koncert Quartetu Petry Erneyei se uskuteční dne 6. července od 19:30 hodin v zahradě Centro Cultural Belém v Lisabonu. České uskupení, vedené zpěvačkou Petrou Ernyei, vystoupí v Portugalsku vůbec poprvé. Kapelu Petra Erneyei Quartet, v jejíž hudbě se mísí prvky swingu, bossanovy i klasiky, tvoří dvě kytary, kontrabas a vynikající zpěv Petry Ernyei.

5.7.2016

Malý pán v rámci cyklu Noví Mistři středoevropské animace v Las Palmas

Celovečerní animovaný film Malý Pán v režii Radka Berana se vrací do Las Palmas, kde měl snímek v roce 2015 premiéru na festivalu Animayo. Film se bude promítat dne 5. července od 20:30 hodin v Teatro Guiniguada v rámci filmového cyklu Noví Mistři středoevropské animace, který pořádá Filmoteca Canaria. Film je v dnešní době ojedinělý svým zpracováním, které využívá klasické loutkové podání. Projekce snímku se uskuteční díky spolupráci Filmoteca Canaria, festivalu Animayo a Českého centra v Madridu.

9.7.2016

Petra Ernyei Quartet se rozloučí s Lisabonem v Chapitô

Poslední koncert kapely Petra Ermyei Quartet v Portugalsku se uskuteční dne 9. července od 22:30 hodin v Casa Chapitô, lisabonském multižánrovém prostoru. Petra Erneyei Quartet, v jehož hudbě se mísí prvky swingu, bossanovy i klasiky, tvoří dvě kytary, kontrabas a zpěv Petry Ernyei.

10.7.2016

Čeští sólisté se představí v Dvořákově Stabat Mater pod taktovkou Jiřího Havlíka v Madridu

Oratorní dílo Stabat Mater Antonína Dvořáka zazní pod taktovkou Jiřího Havlíka v Iglesia de las Calatravas de Madrid. Koncert se uskuteční dne 10. července od 17:30 hodin v rámci 12. ročníku Festivalu ChamberArt. Mimo jiných se zde opět představí sopranistka Eva Novotná.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

08. 06. 2016

Danielův svět v soutěžní sekci festivalu DocsBarcelona

Dokumentární film Veroniky Liškové Danielův svět, který sleduje život lidí s pedofilní orientací, se představil v soutěžní sekci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Barceloně. Film byl promítnut v Aribau Club 26. května od 19:45 a druhá projekce se uskutečnila 27. května od 18:00.

16. 12. 2015

Ocupacción poética: Evropská a česká poezie na Vašem mobilu

Od poloviny prosince si budou moci zájemci díky aplikaci Layar poslechnout básně z dvanácti evropských zemí na svém mobilním telefonu. Od 14. prosince do 29. ledna budou na vybraných stanicích metra na plakátech a pohlednicích (navržených výtvarníkem Janem Písaříkem) k dispozici speciální QR kódy, pomocí kterých bude možné si přehrát mimo jiné i básně Václava Hraběte. „Ocupacción poética“ je projektem EUNICu, sdružení evropských národních kulturních institutů, jehož členem je i České centrum v Madridu.

14. 12. 2015

Animayo Madrid přivítalo Malého Pána

Český loutkový počin roku, celovečerní film „Malý Pán“, který měl svou světovou premiéru na festivalu Animayo v Las Palmas, byl jedním z hlavních protagonistů také prvního ročníku madridského Animaya. Film Radka Berana byl promítnut v sobotu 12. prosince v 11 hodin na Academia Española de Cine. Součástí projekce byla i přednáška producenta filmu Jakub Červenky, který pohovořil o současné animaci.

14. 12. 2015

Nejlepší krátké filmy mladých režisérů FAMU na festivalu ANIMAYO v Madridu

Česká republika byla hostem festivalu animovaných filmů Animayo, letos poprvé pořádaném v Madridu. Španělská filmová akademie promítne výběr nejlepších krátkometrážních filmů ze současné tvorby prestižní pražské filmové akademie FAMU. Promítání uvedl 11. prosince v 18:15 hod Stanislav Škoda, ředitel Českého centra v Madridu.

Videa

Video placehodler