Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2017    |    7.4.2017

Výstava k šedesátému výročí architekta Jože Plečnika se uskuteční v Madridském kolegiu architektů

Ve výstavních prostorách Madridského kolegia architektů (COAM) bude od 7. března k vidění rozsáhlá výstava k šedesátému výročí úmrtí slovinského architekta Jože Plečnika, přítele Tomáše Garrigue Masaryka. Protože Plečnik realizoval svoje ve své době naprosto mimořádné projekty jak v rodném Slovinsku, tak ve Vídni a v Praze, připravily výstavu společně Rakouské kulturní fórum v Madridu, České centrum v Madridu a Velvyslanectví Slovinské republiky.

8.3.2017

Luboš Komárek a Michael Carvan představí na veletrhu SMAGUA v Zaragoze poslední pokroky v oblasti nanotechnologií

Dvacátý třetí ročník mezinárodního vodohospodářského veletrhu v Zaragoze (SMAGUA) přivítá dva přední české inovátory v oblasti nanotechnologií. Obor, ve kterém je Česká republika na světové špičce. Dne 8. března ve 12 hodin v sále č.2 v Centro de Conferencias de la Feria de Zaragoza představí Luboš Komárek a Michael Carvan nanotechnologická řešení v oblasti čištění odpadních vod a zároveň budou mluvit o způsobech, jakými se jim daří uplatňovat inovativní projekty na mezinárodní úrovni.

23.3.2017    |    4.6.2017

Výstava „No Limits“ bude k vidění v muzeu Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii

Díky velkému úspěchu, který výstava českého uměleckého skla z druhé poloviny 20. století zaznamenala, bude ve Španělsku k vidění ještě o pár měsíců déle, a sice v Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii. Vernisáž proběhne 23. března za účasti kurátora výstavy Petra Nového a bude k vidění až do 4. června.

12.1.2017    |    7.4.2017

Výtvarné práce Michela Fingestena se představí v Centru Sefarad Israel v Madridu

Výstava přibližně 250 děl Michela Fingestena, rodáka ze slezských Bučkovic, grafika a malíře židovského původu, který byl jedním z nejznámějších umělců v předválečném Berlíně, se bude konat v Palacio de Cañete, sídla madridského Centra Sefarad Israel. Fingestenovy obrazy a ex libris ze sbírky pražské galerie Ztichlá klika jsou plné fantazie, humoru, erotiky ale také utrpení a hrůzy. Fingesten byl mistrem různých uměleckých směrů, jakými jsou například art nouveau, kubismus, expresionismus, surrealismu a jiné. Výstava bude probíhat do 7. dubna.

7.2.2017    |    1.4.2017

Umělci Richard Štipl a Josef Zlámal představí svá díla v Galerii Enrique Guerrero v Mexiku

Výstava Drawing Sculpture umělecké dvojice sochaře Richarda Štipla a malíře Josefa Zlámala bude k vidění od 7. února v prestižní galerii Enrique Guerrero ve Ciudad de México. Díla, která ohromují jak svým obsahem, tak po vizuální stránce, budou pro návštěvníky vystavena až do 1. dubna.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

23. 02. 2017

Prezentace Pražského jara v Madridu

Roman Bělor, ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro představil ve Španělsku program 72. Ročníku festivalu, který se bude konat od 12. května do 2. června 2017. V letošním roce v Praze vystoupí mimo jiné i významní španělští interpreti – Rocío Márquez , Universo Zapico, EntreQuatre a Forma Antiqva. Ředitel festivalu Bělor společne s ředitelem Centro Nacional de Difusión Musical (CNDM), Antoniem Moralem, pohovořili před zástupci médií a odborné veřejnosti jak o historii a Pražského jara tak o aktuálním programu.

22. 02. 2017

Pianista Marek Kozák zahrál v Madridu Chopinova a Albénizova díla

Marek Kozák, vítěz ceny Českého centra z festivalu Pražské Jaro, vystoupil poprvé ve Španělsku v la Escuela Superior de Canto de Madrid. Pianista, skladatel, varhaník a jedna z největších nadějí české hudby, Marek Kozák, si vybral Madrid jako město pro svůj rezidenční pobyt v rámci ceny Českých center. Autor fotografií: León Gutiérrez

16. 02. 2017

Karel Holomek v Madridu: od romského holokaustu k lidským právům romské menšiny v České republice

Osmdesátiletý přeživší romského holokaustu a aktivista Karel Holomek mluvil v centru Sefarad Israel v Madridu o své rodině i o vyhlazování ostatních Romů z celé Evropy za druhé světové války. Holomek také bojoval za demokracii v komunistickém Československu a dnes stejně aktivně bojuje za práva romské menšiny v ČR.

06. 02. 2017

David Gaydečka představil festival United Islands of Prague na konferenci Pública 17 v Madridu

Na festivalu United Island se na vltavských ostrovech každý rok představí mnoho hvězd české i mezinárodní scény. Kromě mnoha významných interpretů mezinárodní hudební scény, zve David Gaydečka i umělce perzekuované ve svých zemích, aby se mluvilo o lidských právech a demokratických hodnotách. Na konferenci pro kulturní manažery Pública 17, které organizuje prestižní Fundación Contemporánea, a které se konalo v Círculo de Bellas Artes v Madridu, Gaydečka mluvil o historii této akce a jejím manažerském modelu, a také o svém druhém festivalu Metronome.

Videa

Video placehodler