Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.7.2017

Hudební festival v La Mancha přivítá pražské Halíř Trio

Hudebníci z pražského Halíř Tria v rámci 24. ročníku hudebního festivalu v La Mancha zahrají díla Enriqueho Granada a Richarda Strausse v kulturním centru Principe de Asturias v Quintanar de la Orden. Akce se koná 14. července ve 21:30 hod. Volný vstup až do naplnění kapacity.

8.7.2017    |    9.7.2017

Martin Janecký předvede své sklářské mistrovství v Královské sklárně v La Granja

V Královské sklárně v La Granja předvede 8. a 9. července světoznámý sklář a sochař Martin Janecký názornou ukázku práce se sklem. Martin Janecký patří mezi největší mistry v oblasti foukání a techniky hutního tvarování. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších představitelů sklářského sochařství. Jeho díla byla vystavena v galeriích a muzeích po celém světě.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

11. 07. 2017

Hudební festival ChamberArt zahájí Stabat Mater Antonína Dvořáka

Zahájení letošního ročníku Mezinárodního festivalu komorní hudby ChamberArt se uskutečnilo 8. července v 17:30h v madridském kostele Svatého kříže. Pod vedením dirigenta Jiřího Havlíka a za přítomnosti sopranistky Evy Novotné zaznělo Dvořákovo Stabat Mater, op. 58. Na koncertě vystoupili také další čeští sólisté, klarinetista Petr Sinkule, houslistky Iveta Sinkulová a Ada Slivanská a flétnista Václav Slivanský

10. 07. 2017

Martin Janecký předvedl své sklářské mistrovství v Královské sklárně v La Granja

V Královské sklárně v La Granja předvedl 8. a 9. července světoznámý sklář a sochař Martin Janecký názornou ukázku práce se sklem. Martin Janecký patří mezi největší mistry v oblasti foukání a techniky hutního tvarování. Je považován za jednoho z nejtalentovanějších představitelů sklářského sochařství. Jeho díla byla vystavena v galeriích a muzeích po celém světě.

03. 07. 2017

Stop motion filmy Michala Žabky na festivalu v Barceloně

Na druhém ročníku festivalu Stop Motion v Barceloně byla představena tvorba uznávaného českého výtvarníka a režiséra Michala Žabky. Projekce cyklu Žabkových filmů natočených v Čechách populární technikou stopmotion se konala 1. července ve 13 hodin v Centro Cívico Can Felipa del Poble Nou de Barcelona.

12. 06. 2017

Simona Rybáková představila svou třicetiletou tvorbu v oboru divadelních kostýmů na madridském...

V madridském Národním divadelním centru (Centro Dramático Nacional) proběhlo už po třetí mezinárodní setkání divadelních odborníků. Letošní ročník byl věnovaný kostýmům. Simona Rybáková, zkušená česká návrhářka a ředitelka Skupiny kostýmního designu v Mezinárodní organizaci scénografů, architektů a divadelních techniků, měla odbornou přednášku 9. června v 18 hodin v divadle Valle-Inclán. Během třídenního festivalu Plástica Teatral se zúčastnila worshopů se španělskými i dalšími zahraničními kolegy ze Skupiny kostýmního designu OISTAT a Asociace španělských výtvarných divadelních umělců AAPEE.

Videa

Video placehodler