Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2018

Film „Lajka“ Aurela Klimta bude promítnut na festivalu Stop Motion v Barceloně

Celovečerní loutkový a animovaný film „Lajka“ Aurela Klimta bude promítnut 30. června v 13h v Centro Cívico Can Felípa del Poble Nou v Barceloně. Představení je součástí programu třetího ročníku Stop Motion Short Film Festivalu. Legendární let sovětské fenky Lajky do vesmíru se prolíná s příběhem soužití zvířat na vzdálené planetě bez přítomnosti člověka. Originální verze se španělskými titulky.

7.7.2018

Mercedes-Benz Fashion Week Madrid: módní návrhář Adam Kost představí svoji kolekci na výstavišti IFEMA

Mladý český módní návrhář Adam Kost představí svoji kolekci v rámci International Designer Exchange Programe na Mercedes-Benz Madrid Fashion Week 7. července od 17.30h na madridském výstavišti IFEMA.

12.6.2018    |    16.9.2018

Dokumentace invaze do Československa v rámci PhotoEspaña v Alcalá de Henares

Sto fotografií, které zachytily tři významné okamžiky během a po sovětské invazi Československa, budou vystaveny od 14. června do 16. září v Conventu de Santa María la Rica – bývalé nemocnici Hospital de Santa María la Rica v Alcalá de Henares. Akce se koná v rámci letnošního festivalu fotografie PhotoEspaña. Jedná se o invazi 21. Srpna 1968, sebeupálení Jana Palacha o rok později a odchod sovětských vojsk a pád Železné opony dvacet let později. Tisková konference a slavnostní zahájení výstavy proběhne 12. července od 10:30 hodin za účasti kurátorky výstavy Dany Kyndrové, zástupců festivalu PhotoEspaña, velvyslankyně České republiky ve Španělsku Kateřina Lukešová a ředitele Českého centra v Madridu Stanislava Škody. Vstup je zdarma.

26.5.2018    |    20.7.2018

Příroda pohledem Jitky Hanzlové bude vystavena v F2 Galerie v rámci PhotoEspaña

Od 26. května až 20. července je možno shlédnout některé z nejznámějších děl Jitky Hanzlové v F2 Galerii v Madridu. Díla jsou součástí série „Lesy“, „Květiny“ a „Koně“, ve kterých se česká fotografka žijící v Německu věnuje přírodě v Česku a v jiných zemích. Umělkyně bude přítomná na vernisáži 6. července. Vstup je zdarma.

30.5.2018    |    15.6.2018

Výstava Československo 1918 v Santiago de Compostela

Fakulta geografie a historie v Santiagu de Compostela bude hostit od 30. května výstavu věnovanou založení Československa v roce 1918 a zlatým rokům první republiky (1918-38). Skrze expozici se návštěvníci seznámí s tehdejší společností, kulturou, ekonomickou situací, průmyslem a historickými událostmi jedné z nejrozvinutějších zemí meziválečného období. Součástí výstavy jsou také biografie hlavních protagonistů nezávislého Československa Tomáše Garrigue Masaryka, Edvarda Beneše a Milana Rastislava Štefánika. Výstava se koná při příležitosti oslav založení Československa. Vstup zdarma.

CZECHIMAGE

Česká centra a výročí 2018

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

18. 06. 2018

FILMADRID: Václav Kadrnka představil snímek “Křižáček" na Círculo de Bellas Artes

Snímek, který získal hlavní ceny na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary za rok 2017, byl promítán v Madridu. Zde byl představen režisérem Václavem Kadrnkou, který zasedl v porotě soutěže Competición Oficial de FILMADRID. Kadrnka uvedl 16. 6. od 19 hodin svůj film "Křižáček" v Círculo de Bellas Artes. Poté proběhl rozhovor s režisérem.

15. 06. 2018

Handmade Dreams: české skleněné šperky v Real Fábrica de Cristales

Výstava Handmade Dreams,která se věnovala výjimečné české bižuterii a českému šperku, seznámila návštěvníka se současnými špičkovými šperkařskými a designérskými ateliéry ze severu Čech. Před oficiální inaugurací v 19:00 hodin se konalo v 18:00 hodin slavnostní zahájení kurátorem Petrem Novým v museu Real Fábrica de Cristales de La Granja 14. června. Výstavy Handmade Dreams se zúčastnilo také několik významných uměleckoprůmyslových škol z Liberece, Jablonece či Železného Brodu, které představily nejnovější díla a designy.

14. 06. 2018

Dokumentace invaze do Československa v rámci PhotoEspaña v Alcalá de Henares

Sto fotografií, které zachytily tři významné okamžiky během a po sovětské invazi Československa, bylo vystaveno od 14. června do 16. září v Conventu de Santa María la Rica.Akce se konala v rámci festivalu fotografie PhotoEspaña. Jednalo se o invazi 21. srpna 1968, sebeupálení Jana Palacha o rok později a odchod sovětských vojsk a pád Železné opony dvacet let později. Tisková konference a slavnostní zahájení výstavy proběhlo 12. července od 10:30 hodin za účasti kurátorky výstavy Dany Kyndrové, zástupců festivalu PhotoEspaña, velvyslankyně České republiky ve Španělsku Kateřiny Lukešové a ředitele Českého centra v Madridu Stanislava Škody.

07. 06. 2018

Koncert pro Evropu v Auditorio Nacional v Madridu

Symfonický orchestr Chamartín nabídl 6. června od 19:30 hodin speciální hudební program v Auditorio Nacional de Madrid. Akce se konala při příležitosti oslav evropské identity, která je schopná spojit jednotlivé národy v Evropě. Koncert se konal za doprovodu umělců ze Španělska, Řecka nebo České republiky, v zastoupení cimbalistky Pavlíny Varmužové. Posluchačům budou představena díla Čajkovského, Elgara, Verdiho, Strausse, Smetany, Rodriga a Beethovena. Akce byla organizována Nadací symfonického orchestru Chamartín ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komorou ve Španělsku, Evropskou komisí a Českým centrem v Madridu. Na organizaci se podílela také česká folklorní skupina Ondraš.

Videa

Video placehodler