Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2017    |    4.6.2017

České avantgardní fotografie budou k vidění v Muzeu Nadace Juan March ve městě Cuenca

Díky velkému úspěchu, který výstava nazvaná „Z centra Evropy“ sklidila ve městě Palma de Mallorca, se přesouvá do Muzea španělského abstraktního umění nadace Juan March ve městě Cuenca. Výstava čítá na dvě stě děl umělců, jako například František Drtikol, Karel Teige, Petr Stauda nebo Josef Sudek, a představí tak vývoj české fotografie mezi lety 1912 až 1974. Vernisáž proběhne 24. března za účasti kurátora Zdeňka Primuse a sběratele Diettmara Siegerta. Výstava potrvá až do 4. července.

12.4.2017

“Girl Power”, portrét nepoznaného světa ženské graffiti scény, přijíždí do Barcelony

Hnutí Ladies In Da Game promítne dne 12. dubna v Barceloně dokumentární film české graffiti writerky Sany Girl Power. Dokument se natáčel sedm let v patnácti různých městech po celém světě a zachycuje příběhy žen, které tvoří v převážně mužském graffiti světě. Od Káhiry přes Moskvu, Barcelonu, Madrid až po New York čelí tyto ženy při své tvorbě mnohým překážkám. Graffiti komunitu je v drtivé většině tvořena muži, mezi kterými často panuje názor, že graffiti – a především to ilegální – není věc pro ženy.

23.3.2017    |    4.6.2017

Výstava „No Limits“ bude k vidění v muzeu Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii

Díky velkému úspěchu, který výstava českého uměleckého skla z druhé poloviny 20. století zaznamenala, bude ve Španělsku k vidění ještě o pár měsíců déle, a sice v Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii. Před samotnou vernisáží, která proběhne 23. března od 19 hodin, se bude konat přednáška kurátora Petra Nového o současné české škole uměleckého sklářství. Akci slavnostně zahájí velvyslankyně Kateřina Lukešová za přítomnosti bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, v současné době zastávajícího funkci předsedy zahraničního výboru Parlamentu ČR. Výstava bude k vidění až do 4. června.

12.1.2017    |    7.4.2017

Výtvarné práce Michela Fingestena se představí v Centru Sefarad Israel v Madridu

Výstava přibližně 250 děl Michela Fingestena, rodáka ze slezských Bučkovic, grafika a malíře židovského původu, který byl jedním z nejznámějších umělců v předválečném Berlíně, se bude konat v Palacio de Cañete, sídla madridského Centra Sefarad Israel. Fingestenovy obrazy a ex libris ze sbírky pražské galerie Ztichlá klika jsou plné fantazie, humoru, erotiky ale také utrpení a hrůzy. Fingesten byl mistrem různých uměleckých směrů, jakými jsou například art nouveau, kubismus, expresionismus, surrealismu a jiné. Výstava bude probíhat do 7. dubna.

2.3.2017    |    31.3.2017

Poutníci a karnevaly na fotografiích Markéty Luskačové ve Valladolidu

Výstava První a poslední fotografky Markéty Luskačové, která se uskuteční v Palacio Pimentel ve Valladolidu, zobrazuje zaniklý svět tradic náboženských poutí a venkovských karnevalů ve starém Československu v sedmdesátých letech, které byly viděny negativně, pokud dokonce nebyly perzekuované komunistickým režimem. Vernisáž se bude konat 2. března ve 20 hodin a dále bude výstava k vidění do 31. března.

7.3.2017    |    27.4.2017

Výstava k šedesátému výročí architekta Jože Plečnika se uskuteční v Madridském kolegiu architektů

Ve výstavních prostorách Madridského kolegia architektů (COAM) bude od 7. března k vidění rozsáhlá výstava k šedesátému výročí úmrtí slovinského architekta Jože Plečnika, přítele Tomáše Garrigue Masaryka. Protože Plečnik realizoval svoje ve své době naprosto mimořádné projekty jak v rodném Slovinsku, tak ve Vídni a v Praze, připravily výstavu společně Rakouské kulturní fórum v Madridu, České centrum v Madridu a Velvyslanectví Slovinské republiky.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

28. 03. 2017

České avantgardní fotografie budou k vidění v Muzeu Nadace Juan March ve městě Cuenca

Díky velkému úspěchu, který výstava nazvaná „Z centra Evropy“ sklidila ve městě Palma de Mallorca, se přesunula do Muzea španělského abstraktního umění nadace Juan March ve městě Cuenca. Výstava čítá na dvě stě děl umělců, jako například František Drtikol, Karel Teige, Petr Stauda nebo Josef Sudek, a představuje tak vývoj české fotografie mezi lety 1912 až 1974. Vernisáž proběhla 24. března za účasti kurátora Zdeňka Primuse a sběratele Diettmara Siegerta. Výstava potrvá až do 4. července.

24. 03. 2017

Výstava „No Limits“ v muzeu Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii

Výstava českého uměleckého skla z druhé poloviny 20. století v Real Fábrica de Cristales de La Granja v Segovii. Před samotnou vernisáží se konala přednáška kurátora Petra Nového o současné české škole uměleckého sklářství. Akci slavnostně zahájila velvyslankyně Kateřina Lukešová za přítomnosti bývalého ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga, v současné době zastávající funkci předsedy zahraničního výboru Parlamentu ČR.

09. 03. 2017

Luboš Komárek a Michael Carvan představili na veletrhu SMAGUA v Zaragoze poslední pokroky v oblasti...

Dvacátý třetí ročník mezinárodního vodohospodářského veletrhu v Zaragoze (SMAGUA) přivítal dva přední české inovátory v oblasti nanotechnologií. Obor, ve kterém je Česká republika na světové špičce. Dne 8. března ve 12 hodin v sále č.2 v Centro de Conferencias de la Feria de Zaragoza představili Luboš Komárek a Michael Carvan nanotechnologická řešení v oblasti čištění odpadních vod a zároveň mluvili o způsobech, jakými se jim daří uplatňovat inovativní projekty na mezinárodní úrovni.

09. 03. 2017

Výstava k šedesátému výročí architekta Jože Plečnika se uskutečnila v Madridu

Ve výstavních prostorách Madridského kolegia architektů (COAM) je od 7. března k vidění rozsáhlá výstava k šedesátému výročí úmrtí slovinského architekta Jože Plečnika, přítele Tomáše Garrigue Masaryka. Protože Plečnik realizoval svoje ve své době naprosto mimořádné projekty jak v rodném Slovinsku, tak ve Vídni a v Praze, připravily výstavu společně Rakouské kulturní fórum v Madridu, České centrum v Madridu a Velvyslanectví Slovinské republiky.

Videa

Video placehodler