Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2016

Vladimír Birgus pohovoří o odkazu fotografa Eugena Wiškovského na PhotoEspaña

Český fotograf Vladimír Birgus se zúčastní rozpravy na téma dějin a vývoje evropské fotografie, která se uskuteční dne 9. června od 16 hodin v Caixa Forum v rámci festivalu PhotoEspaña. Během setkání bude hovořit o Eugenu Wiškovském, významném českém fotografovi meziválečného období.

2.5.2016    |    25.5.2016

Návrat českého filmu do Luga s Cine Club Valle-Inclán

Tři klasické filmy české nové vlny a jeden současný český film budou k vidění v Lugu v rámci dalšího cyklu českého filmu spolupořádaného Club Cultural Valle-Inclán a Českým centrem v Madridu. Romeo, Julie a tma, Lásky jedné plavovlásky, Skřivánci na niti a Karamazovi se budou promítat v českém znění se španělskými titulky od 2. do 25. května vždy od 20:00h v aule městské radnice (Pazo de San Marcos). Vstup je volný až do naplnění kapacity sálu.

28.5.2016

Hudba a česká animace s kapelou Funky Topo Trío v Madridu

Kapela Funky Topo Trío doprovodí svou originální hudbou dva animované filmy Zdeňka Milera o Krtečkovi. Představení se uskuteční 28. května od 12:00 v Teatro Sanpol v Madridu.

29.5.2016

Kapela Funky Topo Trío se představí dětem v Leónu

Dva animované filmy Zdeňka Milera o Krtečkovi doprovázené živou hudbou kapely Funky Topo Trío budou k vidění v Leónu. Představení se uskuteční 29. května od 13:00 v Museo De Arte Contemporáneo de Castilla y León.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 12. 2015

Ocupacción poética: Evropská a česká poezie na Vašem mobilu

Od poloviny prosince si budou moci zájemci díky aplikaci Layar poslechnout básně z dvanácti evropských zemí na svém mobilním telefonu. Od 14. prosince do 29. ledna budou na vybraných stanicích metra na plakátech a pohlednicích (navržených výtvarníkem Janem Písaříkem) k dispozici speciální QR kódy, pomocí kterých bude možné si přehrát mimo jiné i básně Václava Hraběte. „Ocupacción poética“ je projektem EUNICu, sdružení evropských národních kulturních institutů, jehož členem je i České centrum v Madridu.

14. 12. 2015

Animayo Madrid přivítalo Malého Pána

Český loutkový počin roku, celovečerní film „Malý Pán“, který měl svou světovou premiéru na festivalu Animayo v Las Palmas, byl jedním z hlavních protagonistů také prvního ročníku madridského Animaya. Film Radka Berana byl promítnut v sobotu 12. prosince v 11 hodin na Academia Española de Cine. Součástí projekce byla i přednáška producenta filmu Jakub Červenky, který pohovořil o současné animaci.

14. 12. 2015

Nejlepší krátké filmy mladých režisérů FAMU na festivalu ANIMAYO v Madridu

Česká republika byla hostem festivalu animovaných filmů Animayo, letos poprvé pořádaném v Madridu. Španělská filmová akademie promítne výběr nejlepších krátkometrážních filmů ze současné tvorby prestižní pražské filmové akademie FAMU. Promítání uvedl 11. prosince v 18:15 hod Stanislav Škoda, ředitel Českého centra v Madridu.

04. 12. 2015

Výstava „Frágil“ – české sklo mezi tradicí a inovací ve městě Alcorcón

Ateliér sklářského designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně představil výběr nejlepších prací tohoto roku v MAVĚ, Muzeu uměleckého skla ve městě Alcorcón. Vernisáž výstavy se konala 25. listopadu v 19 hodin a její součástí bylo i představení Heleny Ťapajnové s názvem Shelter.

Videa

Video placehodler