Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

David Zábranský v Týdnu Evropských Jazyků EUNIC v Madridu

Během Týdne evropských jazyků se bude konat v Institutu Cervantes v Madridu debata o perspektivách a souvislostech evropské literatury, dědičky humoristické tradice i experimentálního psaní 20. století. Diskuze se zúčastní čtyři evropští autoři z různých zemí: David Zábranský z České republiky, Zygmunt Miłoszewski z Polska, Kjell Westö z Finska a José Ovejero ze Španělska. Setkání se uskuteční 26. září v 19h.

Spisovatelé ze čtyř evropských zemí budou diskutovat o  a o dalších významných tématech. Existuje tato dichotomie? Jaká jsou nová paradigmata literární tvorby na kontinentu? Je narušena literární paměť Evropy?

David Zábranský (Praha, 1977) je autorem románů a rozhlasových scénářů. Jeho dílo je překládáno do mnoha jazyků. Vyhrál cenu Magnesia Litera v roce 2007 v kategorii Objev roku se svou první novelou „Slabost pro každou jinou pláž“, Argo, 2006. Šternův pokus milovat je jeho druhý literární počin. Poslední kniha s názvem Martin Juhás čili Československo, Premedia, 2015. Kromě výše zmíněné ceny Magnesia Litera,byl také nominovaný na cenu Josefa Škvoreckýho a na Českou knihu roku.

Diskuze bude překládána do anglického a španělského jazyka.

Událost organizuje Cervantesův Institut spolu s Českým centrem, Polským institutem a Finským iberoamerickým institutem.