Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Prezentace knihy Davida Zábranského v Madridu

Novela Šternův pokus milovat, jakýsi portrét soutěživé, nepřirozené a zmatené globalizované společnosti dnešních dnů, je první knihou Davida Zábránského, která byla přeložena do španělštiny. David Zábranský je považován za jednoho z nejvýraznějších českých spisovatelů současnosti. Svou novelu představí v knihovně Antonia Machada v Madridu 27. září v 19:30h. Knižní prezentace se zúčastní také nakladatelka Mayda Bustamante, která Šternův pokus milovat vydala.

Šternův pokus milovat je vyprávěním člověka, který je velmi úspěšný, ale postrádá schopnost navazovat osobní vztahy s jinými lidmi. Erotická novela popisuje sociální rozpad globalizovaného světa. Je vyprávěna vnitřním hlasem hlavního hrdiny, třicetiletého Bertranda Šterna, jemuž nechybí nic, pouze nezná to, čemu se mezi lidmi říká "mezilidský vztah". Děj se odehrává během několika dní na filmovém festivalu v Lázních - Karlových Varech.

David Zábranský (Praha, 1977) je autorem románů a rozhlasových scénářů. Jeho dílo je překládáno do mnoha jazyků. Vyhrál cenu Magnesia Litera v roce 2007 v kategorii Objev roku se svou první novelou „Slabost pro každou jinou pláž“, Argo, 2006. Šternův pokus milovat je jeho druhý literární počin. Poslední kniha s názvem Martin Juhás čili Československo, Premedia, 2015. Kromě výše zmíněné ceny Magnesia Litera,byl také nominovaný na cenu Josefa Škvoreckýho a na Českou knihu roku.