Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Magdaléna Kožená zazpívá v Královském divadle v Madridu

Světoznámá mezzosopranistka Magdalena Kožená vystoupí v Královském divadle v Madridu s představením ‘Láska: mezi nebem a peklem’, ve kterém se snoubí zpěv, hudba a tanec flamenco. Zpěvačku během evropského turné doprovází rakouský ansámbl Private Musicke a skupina španělského maestra Antonia el Pipa. Koncertem začíná 13. října ve 20 h pravidelný cyklus Voces del Real, který Královské divadlo pořádá každý rok.

Magdalena Kožená objevila flamenco v Berlíně, brzy poté však odjela do Jerezu de la Frontera, kde se tanec naučila od samotného mistra Antonia El Pipa. Tak vznikla spolupráce s úspěšným choreografem a jeho kytarovou skupinou. Zpěvačku doprovází rovněž rakouská skupina Private Musicke, která se zaměřuje na interpretaci renesančních a barokních skladeb. Program s názvem „Láska: mezi nebem a peklem“ tvoří španělské barokní skladby od skladatelů jako José Marín, Juan Serqueira de Lima, Juan Hidalgo, Santiago de Murcia, Jean-Baptiste Lully, Sebastián Durón a José Martínez de Arce.

Magdalena Kožená odmalička vystupovala s brněnským Filharmonickým orchestrem. Vystudovala zpěv a klavír na brněnské konzervatoři a poté se přestěhovala do Bratislavy, kde se dál rozvíjela na Vysoké škole múzických umění. Vítězství v Mozartově soutěži v Salzburgu bylo zásadním impulsem pro nastartování kariéry, umožnilo zpěvačce začít vystupovat na nejprestižnějších scénách a podepsat smlouvu s Deutsche Grammophon. V roce 2003 poprvé vystoupila v newyorské Metropolitní opeře a zároveň se stala držitelkou francouzského Řádu umění a literatury. I když ve zpěvaččině repertoáru najdeme především barokní a klasickou hudbu, proslavila se také současnými díly.

 

Zakoupení vstupenek


Private Musicke
Manuel Vilas Rodríguez, španělská harfa
Jesús Fernández Baena, basová loutna
Richard myron, viola da gamba
David Mayoral, bicí
Pierre Pitzl, barokní kytara a dirigent

Antonio El Pipa, compañía de flamenco
Antonio El Pipa, první tanečník a choreograf
Juan José Alba, kytara
Daniel Ramírez, kytara
Toñi Nogaredo, zpěv
Sandra Zarzana, zpěv
Estefanía Zarzana, zpěv

Více informací na:
www.teatro-real.com
www.kozena.cz/