Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Vedení madridského Institutu evropského designu bude v Praze hledat možnosti spolupráce

Roberto Vidal, ředitel vizuální komunikace Evropského Institutu Designu v Madridu, a Floriana Petrosino, zřízenkyně kulturních projektů zmíněné prestižní instituce, se setkají s dalšími odborníky na pražském Designbloku. Během akce, která proběhne 26-30. října se budou snažit najít talenty a potenciální možnosti spolupráce na projektech, kterých se IED účastní. Návštěvu obou odborníků spoluorganizuje IED Madrid a České Centrum.

Evropský Institut Designu (IED) je soukromé centrum Vyššího uměleckého vzdělávání v oblasti designu (Enseñanzas Artísticas Superiores de Diseño). IED Madrid absolventům nabízí tituly v oblasti výtvarných umění a designu, které jsou ekvivalentem titulů, které nabízejí univerzity. Dále instituce pořádá vzdělávací cykly, dvousemestrální kurzy, specializační kurzy nebo letní školu. Každý rok se zde do hodin zapíše 1500 nových studentů a počet absolventů k dnešnímu dni činí přes 30 000.

Pražský Designblok je největší ukázkou designu a módy ve střední Evropě. Byl založen v roce 1999 a od té doby zde mají zavedení odborníci a značky i mladí nadějní umělci možnost představit novinky a vzorky více než 50 000 návštěvníkům z ČR a zahraničí.