Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Režisér Miroslav Krobot uvádí film Kvarteto na přehlídce evropského filmu v Segovii

Úspěšný divadelní režisér, scénárista a herec Miroslav Krobot společně s psychologem Lubomírem Smékalem představí svůj poslední film Kvarteto. Komedie se odehrává v Olomouci a Krobot v ní opět ukazuje, že mu rozhodně nechybí tvůrčí originalita. Španělská premiéra proběhne v Segovii 16. listopadu ve 22:45.

Film Kvarteto měl světovou premiéru před několika málo týdny na Chicagském filmovém festivalu, kde zaznamenal úspěch u kritiky i publika. Tato “dramedie” je plná milostných pletich ve smyčcovém kvartetu, který zkouší v krásné barokní Olomouci. Hlavní postavy ztvárnili Jiří Schmitzer a někteří členové souboru Dejvického divadla, kde Krobot působí.

Druhé promítání filmu se uskuteční v pátek 17. listopadu ve 20:30.

Psycholog Lubomír Smékal s Krobotem spolupracoval na scénáři k filmům „Kvartet“ a „Díra u Hanušovic“.

Miroslav Krobot (Šumperk, 1951) za sebou má dlouhou a úctyhodnou divadelní a filmovou kariéru. Mezi filmy, kde se objevil v hlavní roli a zaujal i mezinárodní publikum, se řadí „Příběhy obyčejného šílenství“ Petra Zelenky a Alois Nebel Tomáše Luňáka. Alois Nebel dokonce vyhrál soutěž o nejlepší animovaný film na Cenách evropského filmu v roce 2012