Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Workshop s Galinou Miklínovou na Animayo Madrid

Nejlepším řešením, jak nemít jednu ponožku bez druhé, je navštívit dílnu na výrobu lichožroutů, kterou pořádá mezinárodní festival animovaného filmu Animayo spolu s autorkou Galinou Miklínovou. Děti a rodiče si budou moci vyrobit své vlastní žrouty ponožek 25. listopadu v 12:30.

Chcete-li se zúčastnit workshopu na výrobu Lichožroutů, je nutné přinést si s sebou: 

- Barevné ponožky

- Barevné knoflíčky

- Nit

- Jehlu

- Nůžky

Galina Miklínová je jedna z nejvýznamnějších výtvarnic své generace. Už víc než dvacet let se věnuje animaci a ilustraci. V devadesátých letech vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér filmové a televizní grafiky u Michaely Pavlátové a profesora Jiřího Bárty. Během studia absolvovala stáž na britské Humberside University. Její diplomová práce Biograf získala mnoho cen u nás i v zahraničí. Pro Českou televizi vytvořila úspěšný 26 dílný večerníček O Kanafáskovi. Jako režisérka a výtvarnice stála za svým celovečerním animovaným debutem Lichožrouti. Film byl natočený podle jejího scénáře ve spolupráci s Pavlem Šrutem, který je také autorem stejnojmenné knižní předlohy. Při výrobě snímku byla použita počítačová technologie. V českých a slovenských kinech byli Lichožrouti přijati s velkým nadšením. Sklidili úspěch i u odborné veřejnosti a byli nominováni na nejvýznamnější české filmové ceny, jako jsou Český lev nebo Ceny české filmové kritiky. Snímek získal cenu Trilobit, která je každoročně udělována nejlepším dílům původní audiovizuální české filmové a televizní tvorby.

Ilustrace a více než 30 publikovaných titulů Galiny Miklínové mají obrovských úspěch. Mezi její dlouhodobé pracovní partnery patří spisovatel Pavel Šrut a jejich knihy vyšly v mnoha zemích, např. v Japonsku, Španělsku Rusku nebo Bulharsku.V současné době pracuje Galina Miklínová na komiksu pro děti zvaném Hadrák.

Akci organizuje filmový festival Animayo a České centrum Madrid.

V nejbližší době bude zahájen prodej vstupenek na festival (CaixaForum).

Pro informaci o cenách kontaktujte animayo@animayo.com

 Více informací na: http://www.animayo.com/?accion=madrid_2017