Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Krobotobo Kvarteto míří do Peru na filmový festival Eurocine

Třicátý ročník Festivalu evropského filmu v Peru uvede poslední filmový počin režiséra Miroslava Krobota Kvarteto. Toto komediální drama pojednává o vztazích mezi čtyřmi muzikanty a celý děj se odehrává v Olomouci. První promítání se uskuteční 13. října v Limě a poté bude film k vidění v 18. října v Cuzcu.

Kvarteto mělo svou světovou premiéru na Filmovém festivalu v Chicagu v roce 2017, kde sklidilo velký úspěch, a to jak u kritiků, tak i u diváků. Stěžejním tématem této „dramedie“ jsou milostné pletky mezi členy jednoho olomouckého smyčcového kvarteta. Co se týče hereckého obsazení, jak jsme na to již v Krobotových filmech zvyklí, i tentokrát se zde představí především herci Dejvického divadla. Můžeme se těšit například na Barboru Polákovou, Pavlínu Štorkovou nebo na Jaroslava Plesla. Za zmínku určitě stojí i hvězda české filmové klasiky Jiří Schmitzer, jehož si všichni pamatujeme jako sládka nymburského pivovaru v Menzelových Postřižinách.

Miroslav Krobot (Šumperk, 1951) je český herec a režisér. Nejvíce ho prosalvily role ve filmech Příběhy každodenního šílenství (Petr Zelenka) a Alois Nebel (Tomáš Luňák), který byl vyhodnocen jako nejlepší animovaný film na Evropských filmových cenách v roce 2012.

Promítání

13.10. ve 20.00 - Sala Armando Robles Godoy, av. Javier Prado Este 2465, San Borja, Lima

18.10. v 19:00 - Charlie Quispe & Co. - USIL, calle Pampa del Castillo 405, Cuzco 

Organizátory akce jsou Velvyslanectví České republiky v Limě, České centrum Madrid a festival evropského filmu Eurocine.