Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Čeští experti na informační a komunikační technologie se představí v IMDEA Networks Institute

Filip Šroubek, zástupce vedoucího Oddělení zpracování obrazové informace Ústavu teorie informace a automatizace na Akademii věd České republiky, a Jaroslav Šíp, tajemník Katedry počítačů a Centra umělé inteligence na ČVUT, vystoupí spolu s dalšími odborníky na konferenci, která se uskuteční 4. dubna v 10.00 v IMDEA Networks Institute. Cílem setkání je představení novinek v oboru, výměna zkušeností a hledání možností spolupráce.

Filip Šroubek je zástupce vedoucího Oddělení zpracování obrazové informace Ústavu teorie informace a automatizace na Akademii věd České republiky. Specializuje se na restauraci obrazu, slepou dekonvoluci a metody pro zvyšování rozlišení. Po doktorátu v Informatice, který získal na Univerzitě v Karlově v Praze, působí ve vědě, postgraduální studia absolvoval na Španělské národní radě pro výzkum v Madridu (Consejero Superior de Investigaciones Científicas).

https://www.utia.cas.cz/cs/people/sroubek 

Jaroslav Šíp je tajemník Laboratoře inteligentního testování softwaru a Centra umělé inteligence na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, na stejné fakultě pracuje také na Katedře počítačů, kde má na starosti business development.

http://cs.felk.cvut.cz/

http://rci.cvut.cz/

IMDEA Networks Institute se zaměřuje na výzkum v oblasti informatiky a počítačových sítí. Mezinárodní tým institutu se specializuje na základní výzkum, k dispozici má nejvyspělejší technologie, které inovuje a vyvíjí technologie budoucnosti.

https://www.networks.imdea.org/ 

Událost pořádá Velvyslanectví České republiky v Madridu, České centrum v Madridu a IMDEA.