Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Poetizer: nová celosvětová sociální síť pro básníky

Poetizer poskytuje prostor pro psaní, čtení a sdílení autorských básní. Platforma vznikla v Česku jako reakce na rostoucí popularitu poezie a potřebu moderních básníků publikovat. Jedná se o první sociální síť, která si dává za cíl propojit milovníky poezie po celém světě.

Poezie je v módě. Globální úspěch současných básníků a takzvaných „instapoets‟ ukázal, že se poezie stává nejoblíbenější cestou pro sebevyjádření nejen pro mileniály, ale také pro generaci Z. V posledních letech se dostala na Instagram, Twitter nebo Tumblr.

„Na rozdíl od nich chce být Poetizer platforma pro autentickou poezii, poskytnout prostor pro milovníky básní, mezi jejichž hodnoty patří svoboda výrazu a láska k poezii jako formě sebevyjádření. Myslíme si, že projekt zaujme i ty, kteří poezii sami nepíšou,‟ vysvětluje Lukáš Sedláček, spoluzakladatel a Managing Director Poetizeru. Snaží se vyhovět potřebám moderních básníků, někteří mohou chtít zůstat v anonymitě, jiné potěší mnoho možností editace textu. 

Poetizer je startup, který sídlí v Praze. Momentálně funguje jako webová stránka a platforma pro iOS a Android. Obsahuje 120 000 básní od uživatelů z více než 120 zemí celého světa. Uživatelé si mohou založit účet, ukládat koncepty, publikovat básně a sdílet je se světem. Kromě toho Poetizer nabízí upozornění na nové publikace, funkci vytvářet si vlastní sbírky, možnost zvolit si anonymitu nebo získávat zpětnou vazbu od jiných uživatelů. Design stránky je minimalistický, aby návštěvníky nerozptyloval a neodváděl pozornost od poezie.

www.poetizer.com