Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Pomíjivost: divadlo, tanec a poezie českých a španělských autorů v madridském Espacio Labruc

Společné dílo mladé české režisérky Veroniky Pospíšilové a španělské umělkyně Genovevy Santiago zpracovává téma emigrace, loučení a hledání zázemí. Představení Pomíjivost spojuje divadlo, poezii, videoprojekci a moderní tanec. Bude uvedeno na scéně Espacia Labruc v Madridu každou červnovou sobotu a neděli ve 20 hodin.

Pomíjivost představuje žánr tanečního divadla a zapojuje také poezii, videoprojekci a živou hudbu. Na projektu se podílejí mladí umělci ze tří evropských zemí: Španělska, České republiky a Litvy. Autorky a zároveň protagonistky této hry se loučí se svým domovem v jedné zemi a vydávají se hledat nové zázemí jinde. Zdrojem inspirace jsou jim verše Juana Antonia Péreze Bonalda, Josefa Václava Sládka, Jaroslava Seiferta, Antonia Machada a Miguela Hernándeze.

Pomíjivost je již druhým dílem, které Pospíšilová v Madridu uvede. Velkému úspěchu se stále těší její předchozí hra Semínka, kterou je rovněž možné zhlédnout v divadle Espacio Labruc každý pátek v měsíci červnu od 22:30 hodin.

Více na http://www.espaciolabruc.es/pomijivost_-danza_contemporanea_-sab_dom_jun_20-00hs_/