Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Klavírní trio Josefa Suka zahraje Beethovena a Dvořáka v Castellónu a Santanderu

Proslulé klavírní trio Josefa Suka opět míří do Španělska, 13.11. v 19:30 vystoupí v Auditoriu v Castellónu a 15.11. ve 20:30 se představí santanderskému obecenstvu v Palacio de Festivales. Diváci se mohou těšit na Beethovenova Arcivévodu (op. 97) či op. 65 Antonína Dvořáka.

Klavírní trio Josefa Suka bylo založeno v roce 2007 jako "Taras Piano Trío". Pod tímto názvem soubor dosáhl řady ocenění na mezinárodních soutěžích – např. 1. místo na Johannes Brahms Wettbewerb 2007. V roce 2012 se trio rozšířilo na kvarteto a přijalo nový název “Ensemble Taras”. V roce 2013 dosáhli vynikajícího výsledku v podobě dvou vítězství na mezinárodních soutěžích –  např. 1.cena na jedné z nejprestižnějších soutěžích tohoto oboru „ACM Premio Trio di Trieste“. Díky těmto úspěchům získal ansámbl možnost koncertovat na mnoha významných světových pódiích a také natočit své debutové CD a DVD  pro „Limen music and arts – Milan“. Jejich poslední deska, která vyšla u nakladatelství Sopraphon, obsahuje skladby Antonína Dvořáka a Josefa Suka .

Klavírní trio a kvarteto Josefa Suka nesou od roku 2013 jméno jedné z největší osobnosti houslové generace 20. století (Josef Suk, 1929-2011), vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka.

Repertoár souboru zahrnuje stěžejní díla od klasicismu po současnost, těžištěm jsou pak díla Johannesa Brahmse, Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Bohuslava Martinů, významná díla 20. století a díla soudobá. 

 

Trio Josefa Suka tvoří:

Radim Kresta, housle
Markéta Kubínová, violoncello
Václav Mácha, klavír

 

Více informací a prodej vstupenek:

13.11. - Castellón
http://ivc.gva.es/es/escena/programacion-escena/auditorio-y-palacio-de-congresos-castello/josep-suk-piano-trio 

15.11. - Santander
http://palaciofestivales.com/  

http://josefsukpianoquartet.com/