Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Titirimundi: Karromato se svým loutkovým cirkusem objede León, Ávilu, Zamoru, Burgos a Segovii

Pražský loutkový soubor Karromato se v rámci festivalu Titirimundi vydá na turné po Kastilii a Leónu, v šesti městech zahraje celkem devět představení „Dřevěný cirkus“. Turné začne 4. května v Leónu, pokračovat bude o den později v Ávile, 8. května v Zamoře, 11. května v Burgosu, 12. května se přesune do provincie Segovia a vyvrcholí od 16. do 19. května čtyřmi vystoupeními na festivalu Titirimundi v zahradách u Muzea Estebana Vicenta na náměstí Bellas Artes v Segovii.

Akrobaté, divoká zvířata a klauni se setkávají během „Dřevěného cirkusu“, hry plné fantazie, energie, překvapení a speciálních triků. Představení inspirované varietními výstupy z 19. století navozuje i díky humoru a tradiční cirkusové hudbě atmosféru této doby.

Karramoto je loutkový soubor založený v Praze v roce 1997. Jeho členové pocházejí z České republiky, Španělska a Maďarska a všichni působí jako loutkoherci i výtvarníci tradičních dřevěných loutek. Karromato hledá komunikaci s obecenstvem bez potřeby slova, založenou na univerzálnosti humoru a hudby i na síle výrazu, kterou mají samy o sobě všechny loutky. Ty jsou ze dřeva, vyrobené řemeslným postupem a vypracované do nejmenšího detailu, a během představení vyvolávají v divákovi vzpomínky na dobu, kterou neprožil, ale svým způsobem se mu po ní stýská.

Představení na Titirimundi Segovia:

16. května, 19:00
17. května, 19:00
18. května, 13:00 a 18:00
19. května, 13:00 a 18:00

50′ | Děti 1€ | Dospělí 3€ (pracovní dny) 4€ (sobota a neděle)

Zahrady u Muzea Estebana Vicenta. Náměstí Bellas Artes, Segovia

www.titirimundi.es

www.karromato.cz/