Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

O nás v médiích

Petr Stančík a Anežka Charvátová na literární cestě v Bogotě

czechlit.cz, 12.04.2018

Španělský překlad Mlýnu na mumie a Veletrh FILBO Bogotá.

 

Petr Stančík. Foto: David Konečný

Petr Stančík. Foto: David Konečný

 Prozaik Petr Stančík bude hovořit s překladatelkou Anežkou Charvátovou na třech setkáních u příležitosti prezentace španělského překladu jeho historicko-pražsko-detektivního románu Mlýn na mumie na kolumbijském knižním veletrhu FILBO Bogotá.

První setkání je věnováno debatě o Praze jako o místě literární mystifikace a proběhne v knihkupectví, kavárně a galerii Luvina v Bogotě 19. dubna od 18:30 hodin. Petr Stančík se ve svých románech opakovaně zaměřuje na portrétování dobové Prahy, jeho oceňovaný román Mlýn na mumie vykresluje metropoli poloviny devatenáctého století.

20. dubna v 18 hodin Stančík s Charvátovou nabídnou literárně-kulinářský výlet do staré Prahy, a to v Tango Discos y Libros v Bogotě. Mlýn na mumie totiž obsahuje i ochutnávku receptů z dobové kuchařky.

Třetí setkání proběhne 21. dubna v 15 hodin v bogotském knihkupectví Wilborada, kde autoři promluví o své zálibě v detektivních příbězích a napětí.

Tři setkání s oběma autory se konají v rámci programu kolumbijského Mezinárodního veletrhu knih FILBO a jsou pořádána sdružením Asocheca a Velvyslanectvím České republiky v Bogotě ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

Další informace na: feriadellibro.com

Zdroj: https://www.czechlit.cz/cz/petr-stancik-a-anezka-charvatova-na-literarni-ceste-v-bogote/