Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Filmotéka v Pamploně promítne film 'Na střeše' na terase budovy Beluarte

Film ‚Na střeše‘ nemohl chybět ve výběru sedmého ročníku cyklu RoofTop Cinema, který promítne filmy odehrávající se právě na vrcholcích budov. Terasa umístěná v nejvyšší části budovy Beluarte i tento rok přivítá diváky, aby si mohli vychutnat výhledy na Pamplonu a zhlédnout filmy Alfreda Hitchcocka, Billa Wildera či mladého českého režiséra Jiřího Mádla. Snímek o nevrlém pražském důchodci, který ve svém bytě ukryje mladého Vietnamce, můžete vidět 30. července v 22:15h. Film bude promítán v originální verzi s titulky.

Na střeše (On the Roof, Jiří Mádl, 2019, 95 min) Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Lukas Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká, a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy nad hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. ‚Na střeše‘ se odehrává v Praze, ale stejný příběh by se mohl odehrát v kterémkoliv městě Evropy nebo Severní Ameriky, které je cílem imigrantů z celého světa.

Promítání se zúčastní také ředitel Českého centra v Madridu, Stanislav Škoda.

Více informací a vstupenky:  http://baluarte.com/cas/espectaculos-y-conciertos/calendario-de-espectaculos/on-the-roof-na-strese-2019/fecha=2020-7