Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Online prezentace románu ‚Lapači prachu‘ s autorkou Lucií Faulerovou

Lucie Faulerová představí španělským čtenářům svůj literární debut ‚Lapači prachu‘ prostřednictvím zoom videokonference, kterou můžete sledovat 5. května v 19hod. Online setkání se zúčastní také editorka nakladatelství Huso, Mayda Bustamante, a ředitel Českého centra v Madridu, Stanislav Škoda. Román ‚Lapači prachu‘, který se v České republice stal rychle senzací a nyní se dostává i ke španělským čtenářům, vypraví o neuspořádaném životě mladé ženy a znepokojivých tajemstvích její rodiny.

Pro připojení se k prezentaci na Zoomu, použijte následující odkaz: https://bit.ly/2VMcoaR

ID: 736 6788 0723
Heslo: 0sNimB
 

Kniha je nesentimentální a drásavá prozaická výpověď o dnešní mladé ženě – o jejím „ne vztahu“ k dětem a k mateřství, jež je únikem ze samoty a dosažením doživotní moci ovládat někoho druhého. Jsme svědky postupně vyjevovaného komplikovaného sesterského vztahu, mezilidské poziční bitvy plné opakovaných prostředků, pastí a nášlapných min. Střetávají se zde dva přístupy k životu – život mateřský jako naplnění a život opevněný proti „vetřelcům“ zvenčí. To, co je považováno za normu, a to „nenormální“. Hlavní hrdinka se postupně propracovává k nevyřčené a vnitřně potlačované pravdě, za níž její matka dostane dlouholetý trest vězení, dcera v útěku před sebou samou a před skutečností ji nenavštěvuje a deformuje při tom v sobě celou minulost i přítomnost v nevyřčeném pocitu viny. Jde o nelíbeznou, hlubokou, věrohodnou a napínavou prózu, v otevřenosti výpovědi nebývale odvážnou.

Lucie Faulerová (1989) vystudovala bohemistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde je v současné době doktorandkou oboru Teorie literatury. Věnuje se dramaturgii kulturních akcí a produkčně se podílí na projektech české konceptuální umělkyně Kateřiny Šedé. Působí jako redaktorka literární revue Aluze a pracuje také jako redaktorka a korektorka na volné noze. Je spoluautorkou knihy 'Brnox: Průvodce brněnským Bronxem‘, která získala cenu Magnesia Litera za publicistiku v roce 2016. Lapači prachu jsou jejím románovým debutem.

Knihu lze zakoupit na https://www.husoeditorial.es/tienda/