Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Ředitelka mezinárodních projektů DOX se zúčastní konference La Pública

Již po desáté se v Madridu uskuteční mezinárodní setkání kulturního managmentu La Pública, na který letos přijede i Michaela Šilpochová, šéfka strategického plánování a mezinárodní spolupráce pražského Centra současného umění DOX. Šilpochová představí klíčové body řízení a programové koncepce Centra DOX dne 30. ledna v Círculo de Bellas Artes.

Pública přivítala během deseti let své existence téměř tisíc významných španělských i zahraničních odborníků v oblasti kulturního managmentu. Každoroční setkání slouží k výměně zkušeností, nápadů, navázání mezinárodní spolupráce a prohloubení mezioborových znalostí.

Michaela Šilpochová je ředitelkou mezinárodních projektů a kurátorkou Centra současného umění DOX v Praze. Vystudovala literaturu, lingvistiku a dějiny umění se specializací na anglickou literaturu a vzájemný vztah výtvarného umění a literatury. Během dvanácti let praxe v oblasti současného výtvarného umění a literatury získala bohaté zkušenosti v navrhování, řízení a realizaci projektů založených na mezinárodní spolupráci, stejně jako zkušenosti s komunikačními strategiemi pro kulturní projekty. V roce 2017 zahájila a implementovala novou vizuální identitu centra DOX navrženou mezinárodní agenturou pro kreativní komunikaci KesselsKramer.

V DOXu se podílela na mnoha výstavních projektech a měla na starosti otevření nového unikátního prostoru galerie, 42 metrů dlouhé ocelovo-dřevěné konstrukce navržené architektem Martinem Rajnišem. Vzducholoď Gulliver je umístěná na střeše budovy a slouží k doprovodným programům, literárním setkáním a debatám.

Pública je setkání organizované Fundación Contemporánea, La Fábrica a Círculo de Bellas Artes za podpory Ministerstva kultury a sportu a ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

Více informací na http://publicacultura.com/