Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2020 - 27.6.2020

Adéla Součková vystavuje v uměleckém prostoru OTR v Madridu

Výstavu ‘Lenta explosión de una semilla’ je nově možno navštívit 7. března mezi 12 a 15 hodinou v prostoru OTR. Projekt skupiny umělců z různých koutů světa, mezi něž patří i Adéla Součková, která se zapojí svým ‘site-specific’ dílem, spojuje společná reflexe nad dopady lidského jednání na životní prostředí. Právě vztah mezi kulturou a přírodou je jedno z klíčových témat prací Adély Součkové.

„Strom: pomalá exploze semínka”, napsal Bruno Munari. Projekt ‘Lenta explosión de una semilla’ nahlíží kritickým pohledem na predátorské vztahy, které jsme během naší historie vytvořili mezi námi a přírodou, ale i mezi sebou navzájem. Současně však věří v možnost změny a nového potenciálu klíčení a růstů. Návrat k semínku je návratem do míst, kde jazyky a hegemonní diskurzy mohou být protichůdné, vystavené kritice a zhuštěné natolik, že znovu spatříme horizont. Je to možnost nového začátku, mnoha nových začátků.

Adéla Součková (Opava, 1985) je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze a Hochschule für Bildende Künste v Drážďanech. Kromě toho byla na rezidenci v Art in General v New Yorku a v Sesama v Indonesii. Stěžejním vyjadřovacím prostředkem Součkové je kresba a text. Občas však zapojí i performance, objektové instalace nebo videa. Ve své tvorbě tematicky čerpá z napětí vztahu přírody a kultury, ze starých mytologií a archetypů, ale i z aktuálních diskusí na téma ekologie nebo feminismus. Součková, která střídavě žije v Praze a Berlíně, měla možnost vystavovat po celé Evropě. Svou tvorbu představila v Česku, Německu, Polsku, Francii, Belgii, Itálii či Lotyšsku. V roce 2014 a 2015 byla finalistkou Ceny kritiky za mladou malbu a v roce 2018 Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Od roku 2010 prošla uměleckým prostorem OTR, jehož činnost koordinuje brazilský umělec Marlon de Azambuja, už spousta nejrůznějších výtvarníků. A to jak těch uznávaných, tak i těch méně známých, kteří zde dostali první možnost představit svou tvorbu madridskému publiku.

 

Přehlídky se zúčastní široká škála umělců z různých zemí a generací:

Adéla Součková 
Adolfo Schlosser
Amaia Urra
Carolina Cordeiro
Cocinar Madrid + Las Polish Fermentos
Dandara Catete
Detanico Lain
Erika Verzutti
Estefanía Santiago
Gabriela Bettini 
Gisela Motta & Leandro Lima + Claudia Andujar 
Maria Jerez

Vernisáž:
25. února: 19h – 22h
29. února: 10h – 14h  

Výstavu je možné navštívit do 27. června po předchozí domluvě na https://espaciodearteotr.com

Více informací na:

https://www.adelasouckova.com/home/

 

Místo konání:

OTR Espacio de Arte. Calle de San Eugenio, 10, Madrid

Datum:

Od: 25.2.2020
Do: 27.6.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala