Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.6.2016 10:30

Studio Najbrt představí plakáty pro filmový festival MUCES v Segovii

Festival evropského filmu MUCES ze španělské Segovie si pro vytvoření vizuální podoby letošního XI. ročníku vybral české grafické studio Najbrt. Doposud se na výtvarném řešení každoročně podíleli přední španělští designéři, jako například Isidro Ferrer a Javier Mariscal. Studio Aleše Najbrta je první zahraniční studio, které bylo festivalem osloveno. Dne 15. června v 10:30 hodin se uskuteční v Sala de la Biblioteca del Ayuntamiento de Segovia prezentace tří návrhů designu Aleše Najbrta a Zuzany Lednické, během níž porota vybere jeden, který bude použit při tvorbě veškerého propagačního materiálu.

Festival MUCES si od svých počátků zakládá na spolupráci s nejlepšími španělskými designéry. Rok za rokem se na tvorbě plakátů podílela známá jména jako Boa Mistura, Max, Peret , Javier Mariscal, Alberto Corazón, Isidro Ferrer, Pep Carrió a další. Některé plakáty jsou dnes dokonce součástí stálých sbírek velkých muzeí.

Po deseti letech existence se festival MUCES rozhodl podtrhnout svůj evropských charakter tím, že poprvé oslovil zahraniční evropské grafické studio, a to studio českého designéra Aleše Najbrta. Zvolený design plakátu určí celkovou vizuální podobu festivalu MUCES 2016 (bannery, pozvánky a veškeré další propagační materiály).

Studio Najbrt bylo založeno roku 1994. Věnuje se tvorbě identit, knih, plakátů, výstav, webových stránek a aplikací pro české i zahraniční klienty. Studio dlouhodobě spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech, fotografem Josefem Koudelkou, Prahou, Ostravou a dalšími. Design Studia Najbrt se vyznačuje expresivitou, smělostí a humorem.

Místo konání:
Plaza Mayor, 1, Segovia
Datum:

15.6.2016 10:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala