Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2020 11:30 - 12:00

Producent Martin Vandas hovoří o současné stop motion tvorbě

Master class «Jak točit stop motion v 3D éře? » bude druhou přednáškou, která se uskuteční během virtuálního Czech Centres Animayo Stop Motion Special Edition festivalu věnovaného české stop motion animaci. Producenta stop motion filmů Martina Vandase a jeho master class můžete sledovat 4. července v 11:30h (SEČ) na webu festivalu Animayo. Program bude v anglickém jazyce a je nutná předchozí registrace na stránkách animayo.com.

S Martinem Vandasem se ponoříme do světa české moderní stop motion produkce. Zaměříme se na období od konce 90. let až po současnost, abychom objevili nové umělecké metody a techniky, které boří paradigmata tradiční animace. Nahlédneme do aktuální tvorby i budoucnosti, kde se práce s loukou a reálnými objekty mísí s digitálními technologiemi a umělecké možnosti téměř nemají hranice.

Martin Vandas je absolventem Katedry filmové produkce na FAMU a oboru Filmová věda na Univerzitě Karlově. Jeho prvním velkým profesním úspěchem byla trilogie Fimfárum (2002, 2007 a 2011), na které se podílel v produkční společnosti MAUR film.

Není však producentem pouze animovaných filmů, je podepsaný i pod filmy jako jsou Velmi neklidné léto (2013) či dokument Návrat Agnieszky H. (2013). Vedle své producentské profese působí Martin Vandas jako první předseda Asociace animovaného filmu, expert Fondu kinematografie a AVF na Slovensku a rovněž také externí spolupracovník Katedry animace na pražské FAMU.
Mezi jeho projekty patří: ‚Dcera‘, ‚ La Traversée‘, ‚Fany a pes‘, ‚Betonová džungle‘, ‚ Noctuelle‘, trilogie ‘Fimfárum’, ‚Velmi neklidné léto‘, ‚Návrat Agnieszky H.‘ a jiné

Registrace zdarma na Festival Animayo Stop Motion: https://www.animayo.com/?accion=czechcentres&p=registro

Síť Českých center propaguje českou kulturu po celém světě.  Na této speciální festivalové edici stop motion animace spolupracují Česká centra v Belgii, Španělsku, Francii, Řecku, Holandsku, Izraeli, Itálii a Rusku, spolu s Velvyslanectvími České republiky v Kolumbii, Španělsku a Itálii a také FAMU, NFA, Congo Film School a produkce Maur films.

 

 

Místo konání:
Online
Datum:

4.7.2020 11:30 - 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala