Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2020 12:00 - 12:30

Daria Kaščeva uvádí svůj oskarový film 'Dcera'

Po přehledu celé historie českého animovaného filmu, od jeho počátků až po současnost, se můžete těšit na povídání úspěšné mladé filmařky Darii Kaščevy a také na její film 'Dcera, který se dostal do nejužšího finále cen Americké akademie Oscar. Režisérka 4. července v 12h (SEČ) představí divákům festivalu Czech Centres Animayo Stop Motion Special Edition svůj originální snímek, který byl nominovaný na ceny Oscar 2020 v kategorii nejlepší krátký animovaný film. Celý festivalový program můžete sledovat zdarma po předchozí registraci na animayo.com.

Daria Kaščeva nás seznámí se svým působivým filmem 'Dcera', který sesbíral již 38 prestižních cen po celém světě. Rodačka z Tádžikistánu studuje animovanou tvorbu na pražské FAMU. Se svými školními filmy se zúčastnila řady mezinárodních festivalů. S autorským filmem To Accept Daria vyhrála mezinárodní soutěž Nespresso Talents 2017 v Cannes.

Ve svém bakalářském loutkovém filmu Dcera experimentuje s pohybem kamery a zkoumá téma vztahu mezi otcem a dcerou. Film úspěšně procestoval mnoho festivalů a získal několik ocenění. Nejvýznamnější z nich jsou Crystal za nejlepší studentský film na Festivalu animovaného filmu v Annecy a Studentský Oscar 2019.

 

Registrace zdarma na Festival Animayo Stop Motion: https://www.animayo.com/?accion=czechcentres&p=registro

Síť Českých center propaguje českou kulturu po celém světě.  Na této speciální festivalové edici stop motion animace spolupracují Česká centra v Belgii, Španělsku, Francii, Řecku, Holandsku, Izraeli, Itálii a Rusku, spolu s Velvyslanectvími České republiky v Kolumbii, Španělsku a Itálii a také FAMU, NFA, Congo Film School a produkce Maur films.

Místo konání:
Online
Datum:

4.7.2020 12:00 - 12:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala