Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.5.2020 21:30

Animayo: Kreativní metody Tomáše Dvořáka, autora soundtracků k hrám studia Amanita Design

Oceňovaný umělec Tomáš Dvořák, známý především pro svou hudbu k slavným hrám Samorost či Machinarium, zakončí večer věnovaný českému videohernímu průmyslu na festivalu Animayo 2020. Dvořák se divákům představí ukázkou koncertní tvorby a online ukázkou své práce, na které vysvětlí některé metody používané při produkci hudby a audio zvuků pro videohry. Setkání můžete sledovat 16. května v 21:30h.

Hudba je nedílnou součástí videoher, která dotváří atmosféru prostředí, umožňuje hráčům lépe se sžít s postavou a umocňuje jejich interaktivní prožitek ze hry. Chtěli byste vědět více o tom, jak se taková hudba vytváří? Tomáš Dvořák si na festival Animayo 2020 připravil prakticky zaměřenou masterclass, na které vám přiblíží své postupy a mnoholeté zkušenosti. Po krátkém teoretickém úvodu se můžete těšit na spoustu ukázek, příkladů a praktických tipů.

Tomáš Dvořákznámý pod uměleckým pseudonymem Floex, je klarinetista, DJ, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby rád experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří multimediální projekty a hudbu do videoher. Vedle svých vlastních projektů je známý především spoluprací se studiem Amanita Design, pro které vytvořil hudbu ke hrám Samorost 2 (2006), Machinarium (2009) a Samorost 3 (2016). Soundtrack ke hře Machinarium byl přelomový a pomohl Tomášovi proslavit se v mezinárodním kontextu.
Na svém kontě má vydaná alba Pocustone (2001),  Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Alba získaly několik prestižních ocenění nejen v České republice (tři ceny Anděl, Nominace na evropské ceny Qwartz, nominace na ceny Apollo a Vinyla Awards). Za zmínku stojí také jeho spolupráce s Tomášem Hodgem, reprezentovaná deskou A Portrait Of John Doe (2018).

Animayo, Festival animovaného filmu, speciálních efektů a videoher, se v roce 2020 se stane prvním světovým festival animace odehrávající se téměř 100% na virtuální platformě. Program 15. ročníků festivalu Animayo bude probíhat od května do listopadu prostřednictvím různých kanálů: virtuálně, streaming, online a prezenčně. Fanoušci se mohou těšit na více jak 50 přednášejících expertů a odborníků i mezinárodních hvězd, kteří se zapojí do jedné z nejvýznamnějších a nejinovativnějších platforem ve světě animovaného filmu, visuálních efektům a videoher.

Vzhledem k aktuální, výjimečné situaci se organizace festivalu solidárně rozhodla pozastavit prodej vstupenek, jako vyjádření podpory v nelehké ekonomické a sociální situaci způsobené pandemií. Animayo zaručí volný přístup na festival všem osobám, kteří se od 20. dubna zaregistrují na webových stránkách festivalu www.animayo.com a bude nadále navracet peníze za již zakoupené vstupné.

Akce je organizovaná festivalem Animayo ve spolupráci s Českým centrem v Madridu a Velvyslanectvím ČR ve Španělsku.

Místo konání:
Online en www.animayo.com
Datum:

16.5.2020 21:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala