Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2019 20:00

Bohnická divadelní společnost představí svou hru “Frida K” na festivalu L’Altre v Barceloně

L’Altre Festival scénického umění a duševního zdraví uvede ve svém 5. ročníku Bohnickou divadelní společnost a pražské Studio Citadela s jejich představením “Frida K”, o slavné mexické malířce. Představení můžete vidět dne 7. června v 20:00 v sálu Espai Bota. Mezinárodní barcelonské bienále spojuje představení herců a duševně postižených v unikátním projektu, který podporuje začlenění těchto osob.

Bohnická divadelní společnost je experimentální soubor, do níž jsou zapojeni profesionální herci a osoby s duševními poruchami. Založena byla roku 1991 v psychiatrické léčebně Bohnice, od roku 1996 má své sídlo v malém kulturním a sociálním Studiu Citadela v centru historické Prahy. Společnost získala za dobu své existence řadu zkušeností a úspěchů, jak na poli artterapie, tak díky kvalitě svých představení po celé Evropě. Divadelní společnost je možné na festivalu L’altre v Barceloně vidět již podruhé, poprvé se zúčastnili roku 2017.

Představení Frida K mělo premiéru v Praze v roce 2018. Jedná se o představení na pomezí fyzického divadla a improvizace. V poetickém, naivním, fantastickém, emotivním a pestrém světě Fridy Kahlo, se prolínají fyzické i psychické utrpení a geniální umělecká tvorba.  

Propojením světů duševního zdraví a scénického umění, L'Altre Festival se snaží o rozšíření povědomí duševních poruch pomocí scénických představení. L'Altre Festival se opírá o tři hlavní pilíře: scénické umění a vznik divadelních společností jako efektivní nástroj rehabilitace, začlenění a představení života lidí s mentálními poruchami, vliv festivalu v boji proti mentálnímu stigma a obohacení kultury.

Více informací:

www.studiocitadela.cz
www.bohnicka.eu/
www.laltrefestival.cat/es/ 

 

 

 

Místo konání:
Espai Josep Bota. Carrer de Sant Adrià, 20, Barcelona
Datum:

7.6.2019 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala