Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.9.2016 19:30 - 21:00

Francouzská Aliance promítne tři české krátké animované filmy na své projekci věnované evropské animaci

Mnohé z festivalově nejúspěšnějších krátkých animovaných filmů z posledních let z Německa, Rakouska, Francie, Portugalska nebo z České republiky budou k vidění 30. září v 19:30 v budově Francouzské Aliance v Madridu v rámci programu Evropského dne jazyků organizovaného Asociací kulturních center a evropských ambasád EUNIC.

Některé z filmů, které se budou promítat, byly již představeny na nejlepších mezinárodních festivalech krátkometrážních filmů, jako například Festival International du Court-Métrage ve městě Clermont-Ferrand nebo na mezinárodním festivalu Tricky Women.

Dva ze tří vybraných českých filmů jsou z dílny Jakuba Kouřila a autorkou třetího snímku je Alexandra Hetmerová. Oba tvůrci jsou spjati s pražskou Filmovou a televizní fakultou FAMU, která je ve světě animace pojem, a jejíž studenti za svou práci sbírají nejrůznější ocenění.

České krátkometrážní filmy:

Malý Cousteau

Film o malém klukovi v zasněženém velkoměstě, který sní o podmořských dobrodružstvích. Snímek je poctou Jacquesovi Cousteauovi. Režie: Jakub Kouřil

Mythopolis

Bájné bytosti z řecké mytologie se ocitají v současném světě, kde musí řešit své každodenní starosti a problémy. Režie: Alexandra Hetmerová 

M.O.

Příběh o osamělé babičce, která si pro zpestření svých dnů objedná poštou mechanického dědečka. Režie: Jakub Kouřil

 

Více informací na: http://eunic-espana.eu/ 

Místo konání:

C/ Cuesta de Santo Domingo, 13. Madrid

Datum:

30.9.2016 19:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala