Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.11.2017 - 29.11.2017

Český stánek poprvé na knižním veletrhu v Mexiku

Mezinárodní knižní veletrh v mexické Guadalajaře je druhou nejvýznamnější akcí svého druhu na světě, hned po veletrhu IBF ve Frankfurtu nad Mohanem. Vůbec poprvé se na něm letos objeví stánek České republiky, ve kterém bude k dostání to nejlepší ze španělských překladů české literatury: klasika i současná tvorba, beletrie i non fiction, i literatura pro děti. Čtenáři, nakladatelé a distributoři z Mexika a celé Latinské Ameriky i z USA, budou mít k dispozici katalog současné české literární tvorby a informace o dotacích MK ČR na překlady a vydávání českých děl v zahraničí. Stánek se bude nacházet v sekci HH20 a bude otevřen od 25. do 29. listopadu.

„Hovno hoří“ od Petra Šabacha, „Šternův pokus milovat“ od Davida Zábranského, příběh Dagmar Lieblové „Přepsali se, tak jsem tady“ od Marka Lauermanna, „Mlýn na mumie“ od Petra Stančíka nebo „Lichožrouti“ od Pavla Šruta a Galiny Miklínové jsou jen některé z děl, které byly přeloženy do španělštiny. Tyto a další knihy od českých klasiků, jako je Jaroslav Hašek a Bohumil Hrabal, najdou čtenáři na českém stánku v Guadalajaře. Kromě toho spisovatelka Radka Denemarková osobně představí úspěšný román „Peníze od Hitlera“. 

Na organizaci akce se podílí České Centrum v Madridu, Ministerstvo kultury ČR, Velvyslanectví ČR v Mexiku, Moravská zemská knihovna v Brně a České literární centrum.

Více informací na: www.fil.com.mx

 

 

 

 

Místo konání:
Expo Guadalajara, Salón C, Av Mariano Otero 1499, Verde Valle, Guadalajara, Jal., Mexico
Datum:

Od: 25.11.2017
Do: 29.11.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala