Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.9.2018 21:30

100 let od vzniku Československa ve Španělské filmotéce: Bílá nemoc

Filmová adaptace hry protiválečného divadla Karla Čapka napsané ve 30. letech bude k vidění 11. září ve 21:30 v madridském Cine Doré v rámci cyklu, který připomíná 100 let od založení Československé republiky. 12. září ve 22:00 pokračuje program slovenským filmem Slepé lásky.

Bílá nemoc (režie Hugo Haas, Československo, 1937)

Snímek, uvedený poprvé v Mexiku pod názvem ‘Trest diktátora’, je adaptací stejnojmenné divadelní hry Karla Čapka. Scénář filmu napsal spolu s autorem dramatu filmař Hugo Haas, který snímek zároveň režíroval a ztvárnil v něm hlavní postavu. Dílo, napsané v době, kdy Evropa čelila dalšímu nebezpečí v podobě druhé světové války, pojednává o smrtelné nemoci, která se šíří po celém kontinentu. Diktátor nedbá na varování a připravuje invazi na nová území. Místní doktor vynalezne protilék, rozhodne se však léčit jen chudé, kteří novou válku nepodporují. Později však onemocní i sám diktátor.

Vstupenky k zakoupení na pokladně Cine Doré nebo přes následující odkaz (3/2€): https://bit.ly/2NEcivA

Slepé lásky (režie Juraj Lehotský, Slovensko, 2008) je slovenský snímek na pomezí dokumentu a fikce o životě a vztazích mezi několika nevidomými lidmi na Slovensku.

Cyklus organizuje Španělská filmotéka, České centrum Madrid, Velvyslanectví České republiky ve Španělsku a Velvyslanectví Slovenské republiky ve Španělsku.

Místo konání:

Calle de Santa Isabel, 3, Madrid

Datum:

11.9.2018 21:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala