Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.1.2017 11:30

David Gaydečka představí festival United Islands of Prague na konferenci Pública 17 v Madridu

Na festivalu United Island se na vltavských ostrovech každý rok představí mnoho hvězd české i mezinárodní scény. Kromě mnoha významných interpretů mezinárodní hudební scény, zve David Gaydečka i umělce perzekuované ve svých zemích, aby se mluvilo o lidských právech a demokratických hodnotách. Na konferenci pro kulturní manažery Pública 17, které organizuje prestižní Fundación Contemporánea, a které se bude konat v Círculo de Bellas Artes v Madridu, Gaydečka bude mluvit o historii této akce a jejím manažerském modelu, a také o svém druhém festivalu Metronome. Přednáška se uskuteční 27. ledna v 11:30.

Jeff Beck a Iggy Pop jsou jen některá z velkých jmen, která se na festivalu objevila. Sting letos přijede na Prague Metronome Festival, což je druhá akce, kterou Gaydečka pořádá. V Madridu vysvětlí, jak se tyto události proměnily ve špičkové středoevropské festivaly pod širým nebem.

Přestože Česká republika slaví 27 let nepřetržité demokracie (nejvíce ve své historii), zatím je to ještě málo na to, aby se společnost zbavila podle Gaydečky destruktivního vlivu totalitního režimu, který v Československu vládl více než 40 let. I v kultuře se neustále dějí velké změny. Ukazuje se to právě také na velkých kulturních festivalech, které jsou určené jak Pražanům, tak návštěvníkům z ČR i z ciziny, kteří přijíždějí do Prahy.

Davidu Gaydečkovi se od nuly podařilo vytvořit dva velké festivaly. S velkým nadšením se tomu věnuje už mnoho let. Koncerty nepovažuje jen za hudební událost, ale za něco, co pomáhá posilovat občanskou společnost, za pomoci kultury propaguje demokratické hodnoty a lidská práva. Vedle rockových a jazzových hvězd zve do Prahy také ve svých zemích perzekuované hudební skupiny, jako například kubánskou disidentskou rokovou kapelu Porno para Ricardo, stejně jako ruské nebo běloruské skupiny.

Více informací zde:
http://www.fundacioncontemporanea.com/publica-17/

https://metronomefestival.cz/en/

http://unitedislands.cz/en/

 

Místo konání:

Calle de Alcalá, 42, Madrid

Datum:

27.1.2017 11:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala