Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.9.2016 - 30.9.2016

Evropský den jazyků 2016 potrvá celý týden

Pátý ročník Evropského dne jazyků bude letos díky svému nabitému programu trvat celých pět dní, od 26. do 30. září, na sedmi různých místech po celém Madridu. Stejně tak jako v minulých letech na něm nebudou chybět minikurzy jazyků, divadelní workshopy a projekce krátkých animovaných filmů a letos nově přibudou recitály poezie či diskusní fóra s autory z různých evropských zemí. I během tohoto ročníku budou návštěvníci moci vyhrát mnoho cen s „lingvistickým pasem“ Evropského dne jazyků.

České centrum na tuto akci pozvalo známého spisovatele Petra Šabacha, který se společně s ostatními evropskými autory 27. září ve 20 hodin zúčastní diskuse na Institutu Cervantes. http://madrid.czechcentres.cz/programa/event-details/petr-sabach-v-ic/

Na tom samém místě pouze o hodinu dříve se za účasti Kepy Uharteho, zkušeného překladatele významných českých autorů, bude konat přednáška literárních překladatelů. http://madrid.czechcentres.cz/programa/event-details/eunic-venuje-den-evropskych-jazyku-literarnim-prek/ 

Iveta Gonzálezová z Českého centra představí možnosti podpory překladů knih z českého jazyka, společně s ostatními zástupci evropských zemí, a to 26. září ve 12 hodin v budově Zastoupení Evropské komise v Madridu (na ulici Paseo de la Castellana 46).

Volný vstup až do zaplnění sálu. Rezervace na: luisa.gutierrez@madrid.fi 

Dne 27. září od 17 do 20 hodin v prostorách Goethe Institutu (na ulici Zurbarán 21) budou mít návštěvníci možnost ochutnat kulinářské speciality z různých koutů Evropy, mezi kterými nebude chybět ani české pivo.

Tři krátké animované snímky mladých režisérů z Česka budou k vidění během projekce zasvěcené krátkometrážním evropským filmům, která proběhne v budově Francouzské Aliance (na ulici Cuesta de Santo Domingo 13).

http://madrid.czechcentres.cz/programa/event-details/ceske-kratke-filmy-na-alliance-franaise-v-madridu/ 

Celý program k prostudování na: http://eunic-espana.eu/  

Místo konání:

Todo Madrid

Datum:

Od: 26.9.2016
Do: 30.9.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala