Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.6.2017 - 15.6.2017

Docela velké divadlo uvede představení pro žáky v Madridu

Docela velké divadlo odehraje zábavná představení Labutí princezna a Láska a čas v Madridu. Dne 14. června na gymnáziu v Ramiro de Maeztu a 15. června na základní škole Niño Jesús. Docela velké divadlo má sídlo v Litvínově a od svého vzniku odehrálo představení po celém světě jak pro dospělé tak i pro děti.

Labutí princezna je hudební pohádka inspirována slavným klasickým tématem o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. Princ by ji sice mohl vysvobodit, ale nesměl by si ji splést s jinou dívkou. To se, bohužel stane a princ svůj omyl pozná, až když je pozdě.

Druhé představení Láska a čas je příběh mladého vědce, který najde sochu a rozhodne se cestovat časem, aby našel dívku, podle které byla vytvořena. Ocitne se na pravěké Moravě, v Egyptě, ve staré Anglii, ve Španělsku, v Rusku a nakonec v Itálii. Na své cestě potkává slavné literární hrdinky a pokaždé se znovu zamiluje.

Docela velké divadlo je volné sdružení umělců ve svobodném povolání. Vzniklo v roce 1996 v Litvínově. Divadlo od svého vzniku odehrálo více než 6000 představení po  celé Evropě, v Severní Americe a Austrálii. Dnes divadlo sdružuje 40 umělců. Uměleckým šéfem divadla je režisér Jurij Galin.

Docela velké divadlo: http://www.docelavelkedivadlo.cz/  

Místo konání:

IES Ramiro de Maeztu y Hospital Niño Jesús

Datum:

Od: 14.6.2017
Do: 15.6.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala