Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.2.2018 19:00

Dokument Kateřiny Hager Děti online v festivalu MICE

Režisérka Kateřina Hager představí 13. února na Mezinárodním festivalu vzdělávacích filmů MICE ve Valencii svůj dokument „Děti online“. Snímek zachycuje prostřednictvím tří dětí z České republiky nejistotu, hrozby a rizika, které hrozí dětem a dospívajícím v důsledku digitální revoluce a šíření sociálních sítí. Tyto děti jsou první generací, která tráví výrazně více času ve virtuálním světě a vyrůstá tak za jiných podmínek než jejich rodiče. Na promítání dokumentu, který začíná v 19 hodin, naváže diskuze s režisérkou na téma internet a vzdělávání.

Dvanáctiletý youtuber, který čelí vzestupům a pádům náhlé slávy, třináctiletý chlapec závislý na videohrách a mladá oběť virtuálního sexuálního predátora, jsou hlavními protagonisty dokumentu „Děti online“. Snímek vydaný v roce 2017 představuje problematiku spojenou s hrozbami virtuálního světa. 

Kateřina Hager absolvovala obor kulturní antropologie na Univerzitě Karlově v Praze. Své bohaté pracovní zkušenosti z oblasti filmové produkce získala v Prague Film School. Hager se řadí mezi nejzajímavější české dokumentaristy současnosti. V roce 2012 založila vlastní produkční společnost Bohemian Production. Jako režisérka debutovala se snímky „Pocta učitelům hudby“ a „Děti flamenka“.  Druhý zmiňovaný dokument, jehož natáčení probíhalo ve Španělsku, sleduje osudy dvou mladých talentovaných umělců. 

Letošního 6. ročníku Mezinárodního festivalu vzdělávacích filmů MICE se účastní i Česká republika. Festival slouží jako prostor pro setkávání a dialog mezi zahraničními a místními studenty a jejich pedagogy. V rámci festivalu se mohou účastníci podělit o své zkušenosti s ostatními autory. MICE je festival každoročně konaný ve Valencii, jehož cílem je sdílet audiovizuální díla španělských a zahraničních filmových tvůrců.  Letošní ročník bude probíhat od 11. do 24. února. 

Akce je pořádaná pod záštitou MICE, Českého centra Madrid a Velvyslanectvím České republiky ve Španělsku.

Více informací na: 
http://www.micevalencia.com/  
https://dokweb.net/database/persons/filmography/1933f805-5ab2-4a14-a78d-300b8df329f1/katerina-hager

 

 

Místo konání:
Sant Mateu, Valencia
Datum:

13.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala