Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2013 11:00

České dětské sbory na 45. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěži v Tolose

Kühnův dětský sbor a dětský sbor Carmina Pardubice jsou dva zahraniční hosté na letošním již 45. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže v baskickém městě Tolosa. Akce proběhne 2. listopadu v 11:00 dopoledne v Teatro-Cine Leidor.

Mezinárodní pěvecká soutěž v Tolose každoročně zve ty nejlepší sbory ze Španělska i zahraničí. Během čtyřiceti pěti let konání se stala jedním z nejuznávanějších světových pěveckých festivalů. Na její scéně se od roku 1969 vystřídalo více než tisíc sborů pocházejících z různých koutů světa.

Kühnův dětský sbor je jeden z nejvýznamnějších sborů v České republice. Jeho počátky se datují od roku 1932, kdy jej založil slavný pěvec a sbormistr Jan Kühn. Od té doby se sbor běžně účastní významných mezinárodních setkání a již získal mnohá ocenění, jako např. v roce 1998 právě na mezinárodní pěvecké soutěži v Tolose.

Členy dětského sboru Carmina jsou děti ze základní školy Prodloužená v Pardubicích. Od svého založení roku 1989 se stal sbor jedním z nejlepších svého druhu v České republice.

Více informací na: http://www.cittolosa.com/

 

Místo konání:
San Francisco 6, Tolosa
Datum:

2.11.2013 11:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala