Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.8.2018 18:00

Slavné Ensemble Inégal zahraje v klášteře Santa Teresa v San Sebastiánu

V rámci cyklu staré hudby festivalu Quincena Musical v San Sebastiánu vystoupí jeden z nejvýznamnějších souborů reprezentující českou barokní hudbu v zahraničí. Společně se sopranistkou Gabrielou Eibenovou vystoupí 8. srpna v 18 hodin v klášteře Santa Teresa. Zazní díla skladatelů jako Biber, Postel, Brentner a Reichenauer.

 

Ensemble Inégal vznikl v Praze v roce 2000. Jedná se o všestranné hudební těleso, jehož interpretační záběr se pne od renezanční hudby až po hudbu současnou. V čele s dirigentem Adamem Viktorou získal evropské renomé díky svým vysoce ceněným koncertům a CD nahrávkám. Kromě staré hudby má soubor na svém kontě také novátorská provedení a nahrávky hudby romantické (např. A. Dvořák, G. Rossini) a moderní (B. Britten, A. Pärt).  Mezi nejvýznamnější koncertní premiéry patřila provedení děl J. D. Zelenky, A. Vivaldiho, H. I. F. Bibera, S. Capricorna, J. C. F. Fischera, J. J. I. Brentnera a M. Vogta. Koncertuje na prestižních evropských festivalech a objevuje se pravidelně ve vysílání českých i zahraničních televizních a rozhlasových stanic. Ensemble Inégal vydal již 10, cenami ověnčených CD, z nichž nejvýznamnějším je „Mše D-dur "Lužanská", op. 86“ od Antonína Dvořáka.

Sopranistka Gabriela Eibenová se po absolutoriu Pražské konzervatoře v roce 1993 a studiu na Royal Academy of Music v Londýně u Maestra Julie Kennard zaměřila především na koncertní činnost a interpretaci staré hudby, k níž ji přivedl anglický tenorista James Griffett (působil v Praze i Brně). Brzy se stala v tomto oboru vyhledávanou sopranistkou a zúčastnila se jako solistka četných koncertů společně s Českou filharmonií, orchestry Südwest Baden-Baden a Südwestfunk Freiburg, Komorní skupinou Pražského salónního orchestru a mnohými dalšími. Účinkovala po boku vyhlášených umělců a účinkovala v několik titulních rolí barokních oper v České republice i v zahraničí (inscenace Purcellovy opery Dido a Aeneas se stala v Čechách představením roku 1998 a získala cenu Alfreda Radoka). Od roku 2000 se výrazně podílí (pěvecky i dramaturgicky) na profilu Ensemble Inégal, který založila se svým manželem Adamem Viktorou.

Inégal Ensemble

Adam Viktora, dirigent a direktor

 

Cena

8€ (minimální podpora) *

Emise CO2 vzniklé v tomto cyklu budou kompenzovány sázením stromů v regiónu Guipúzcoa v spolupráci s asociací Bosquia.

*Příspěvek pro klášter Santa Teresa.

 

Více informací a vstupenky:

https://www.quincenamusical.eus/programa/evento/e/inegal-ensemble

 

 

 

 

Místo konání:
Convento de Santa Teresa, San Sebastián
Datum:

8.8.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala