Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2017 11:30 - 29.9.2017

Evropský poslanec Petr Ježek vystoupí na prestižním semináři o směřování EU v Madridu

Bývalý generální tajemník NATO Javier Solana, ředitel Institutu mezinárodních a strategických vztahů v Paříži (IRIS) Pascal Boniface, a ředitelka ES Global Cristina Manzano, se setkají v rámci diskusního panelu společně s českým poslancem Petrem Ježkem, kde povedou debatu s názvem "Za hranicemi Evropy: blízký i vzdálený soused", který se bude konat 28. září v 11:30 v rámci XXIX. semináře "Evropa prognózám navzdory". Dalšími účastníky tradičního setkání odborníků z různých oborů jsou: novinář Iñaki Gabilondo, bývalý místopředseda Evropské komise Joaquín Almunia či současný španělský ministr zahraničních věcí Alfonso Dastis. Seminář se bude konat ve dnech 27. a 28. září v prostorách nadace Carlos de Amberes v Madridu za podpory Asociace evropských novinářů, která událost organizuje.

Od roku 1989 Asociace evropských novinářů organizuje semináře o Evropě, v rámci kterých analyzuje s nejvýznamnějšími evropskými akademickými pracovníky, žurnalisty či politickými osobnostmi směřování Evropy jako celku, její slabé i silné stránky či vnitřní i vnější hrozby. Letošní rok bude seminář zaměřen na témata, která měla v poslední době výrazný vliv na další směřování EU: od referenda o Brexitu přes napjaté vztahy s Ruskem až po kontroverzní postoje Donalda Trumpa. 

Petr Ježek (Praha, 1965) se zúčastní závěrečné části semináře "Za hranicemi Evropy: blízký i vzdálený soused", který se bude konat 28. září v 11:30. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a od počátku devadesátých let zastával v České republice různé diplomatické funkce, především v oblasti integrace země do EU. Do evropského parlamentu byl zvolen ve volbách v roce 2014, ve kterých kandidoval jako nestraník na kandidátní listině hnutí ANO 2011. V Evropském parlamentu je součástí Aliance liberálů a demokratů pro Evropu.

 

Více informací na:
http://www.apeuropeos.org/xxix-seminario-sobre-europa-europa-contra-pronostico/  

http://www.petrjezek.eu/en/

 

Místo konání:

Calle de Claudio Coello, 99, Madrid

Datum:

Od: 28.9.2017 11:30
Do: 29.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala