Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.9.2020 - 6.9.2020

Čeští architekti ze studia Kogaa postaví ve Španělsku svůj „Vzdušný cirkus“

Brněnské architektonické studio Kogaa vztyčí ve městě Logroño ve vinařském regionu La Rioja svůj objekt nazvaný „Circo aéreo“, „Vzdušný cirkus“, kterým v rámci programu intervencí do veřejného prostoru zkrášlí na pár dní prostranství přiléhající k ulici Calle Mayor. Objekt je součástí projektu Concéntrico, jenž se snaží ukázat lepší využití městského prostoru k volnočasovým aktivitám místních obyvatel a případně i další řešení ke zkvalitnění života v metropolích.

Parkoviště v centrech měst bývají často nehostinnými místy. Studio Kogaa se pokusí ukázat, jak by bylo možné takové místo ve městě Logroño efektivně a originálně využít jako místo sloužící k odpočinku a zábavě obyvatel. Postaví na pozemku přiléhajícím ke Calle Mayor objekt zvaný „Circo aéreo“, který je jakýmsi amfiteátrem, jenž může sloužit nejen k příjemnému posezení ve stínu, ale i k projekcím a pořádání dalších kulturních akcí.

KOGAA je mezinárodní kreativní kancelář působící na poli architektury, urbanismu, interiérového a produktového designu, kterou založili v Brně v roce 2015 Tomáš Kozelský, Viktor Odstrčilík a Alexandra Georgescu.

KOGAA navrhuje, řídí a provádí projekty od konceptu až po realizaci. Hlavní ambicí ateliéru KOGAA, působícího v mnoha měřítkách, je posouvat hranice architektury inovativním a nevšedním přístupem a vyvažovat kreativitu se sociálními a technickými potřebami.  

Akci organizuje České centrum v Madridu společně s Velvyslanectvím ČR ve Španělsku a s Festivalem Concéntrico.

https://www.kogaa.eu/

https://concentrico.es/

Místo konání:
Aparcamientos de la Calle Mayor, Logroño
Datum:

Od: 3.9.2020
Do: 6.9.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala