Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.6.2018 13:00

Film „Lajka“ Aurela Klimta bude promítnut na festivalu Stop Motion v Barceloně

Celovečerní loutkový a animovaný film „Lajka“ Aurela Klimta bude promítnut 30. června v 13h v Centro Cívico Can Felípa del Poble Nou v Barceloně. Představení je součástí programu třetího ročníku Stop Motion Short Film Festivalu. Legendární let sovětské fenky Lajky do vesmíru se prolíná s příběhem soužití zvířat na vzdálené planetě bez přítomnosti člověka. Originální verze se španělskými titulky.

Lajka (2017) 85 minut, o.v.
Fenka Lajka žije na okraji velkého města v Rusku. Její život se změní v okamžiku, když je poslána do vesmíru a spolu s dalšími zvířaty s podobným osudem a najde nový domov na vzdálené planetě. Netrvá to dlouho a harmonické soužití s místními zvířaty je ohroženo příchodem člověka.
Aurel Klimt chtěl tímto filmem zdůraznit nerovný vztah mezi člověkem a zvířetem, na špatné zacházení se zvířaty, nad nimiž má příliš velkou moc, kterou zneužívá například na své vědecké pokusy

Aurel Klimt (1972, Žilina) je český animátor a vysokoškolský pedagog. Vystudoval Katedru animované tvorby na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze. Nejdříve se ve své kariéře zaměřil na klasickou animaci, videoart a posléze pod vedením profesora Břetislava Pojara na pixelaci a loutkovou animaci. Během svých studií na sebe výrazně upozornil již svými ranými filmy na mezinárodních festivalech. Za svou tvorbu získal vysoká domácí i zahraniční ocenění, včetně nominace na studentského Oskara. Klimt se také věnuje realizaci divadelních představení a tvorbě televizních znělek. Pro své filmy si zajišťuje sám scénář, střih, animaci, technologii i námět. Klimt v letech 2006 až 2015 vedl Katedru animované tvorby na FAMU, Filmovou akademii v Praze a založil Studio ZVON.

Stop Motion Barcelona Short Film Festival je přehlídka založená pedagogy a studenty z Akademie animace a věnuje se výlučně světu animace stop motion. Její druhý ročník proběhne ve dnech 28. a 30. června v Can Felipa, nacházející se ve čtvrti Poblenou v Barceloně.

Událost je organizována Českým centrem v Madridu a Stop Motion Stop Motion Barcelona Short Film Festival.

Více informací na:

https://stopmotionbarcelona.com/
http://www.lajka.eu/index_eng.html

Místo konání:
Carrer de Pallars, 277, Barcelona
Datum:

30.6.2018 13:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala