Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2018 18:00

Cimbálová muzika v podání Capelly k poslechu v Kulturním centru Nicolás Salmerón

Kulturní centrum Nicolas Salmerón v Madridu (Chamartín) pořádá 27. 10. koncert folklórního uskupení Capella. Tento hudební soubor představí Španělsku cimbál, tradiční hudební nástroj lidové hudby typický pro oblast střední a východní Evropy. Koncert je součástí kulturního programu k připomínce 100. výročí založení republiky. Vstupenky jsou volně k dostání v Kulturním centru Nicolás Salmerón. Začátek akce je v 18.00.

Capella je cimbálová muzika, která vznikla v roce 2006 v Kozojídkách na Slovácku. V současné době vystupuje s širokým repertoárem folklórní, lidové, adventní a židovské hudby. Na Mezinárodním festivalu adventní a vánoční hudby v Praze toto uskupení obsadilo 3. místo v dané kategorii a navíc mu byla udělena speciální cena za vynikající vokálně-instrumentální interpretaci.

Capellu tvoří:
M. Potěšil, první housle                                                                                                             
M. Macková, druhé housle
A. Trávníčková, klarinet a zobcová flétna
J. Jagos, viola 
K. Jongepierová, cimbál
M. Trávníček, kontrabas


Vstupenky budou zdarma k dispozici přímo v Kulturním centru Nicolás Salmerón. Lze je vyzvednout v dopoledních hodinách v den koncertu (max. 2 na osobu) nebo hodinu před začátkem vystoupení.


Organizátory akce jsou Velvyslanectví České republiky v Madridu a Fundación Orquesta Sinfónica Chamartín ve spolupráci s Českým centrem Madrid.

 

Místo konání:

Calle Mantuano, 51, Madrid

Datum:

27.10.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala