Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2016 - 29.4.2016

František Antonín Skála povede tři workshopy výroby loutek na festivalu v mexickém Guanajuatu

Velcí i malí návštěvníci Festivalu evropského filmu v Guanajuatu budou mít možnost seznámit se s českou tradicí loutkové tvorby, která se během let stala nedílnou součástí národní filmografie. František Antonín Skála uspořádá v rámci festivalu tři workshopy designu a výroby loutek, které se budou konat ve dnech 27., 28. a 29. dubna vždy od 16 do 20 hodin na chodbě Auditorio Euquerio Guerrero. Účast je bezplatná a počet míst je omezený. Registraci bude možno provést od 11. do 21. dubna na čísle (473) 735 3700, linka 2722 a 2728.

František Antonín Skála mladší pochází z umělecké rodiny a sám se věnuje široké škále činností. Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde zakončil studium v ateliéru Jiřího Beránka. Dále získal zkušenosti ze zahraničních univerzit a v současnosti se zabývá především volnou tvorbou a prací pro film.

František Antonín Skála stojí z velké části za výrobou loutek pro film “Malý pán”, která kombinuje animovanou techniku s reálným prostředím lesa. Film bude taktéž možno zhlédnout v rámci festivalového programu.

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, agenturou CzechTourism v Mexiku a Latinské Americe a Universitou v Guanajuatu.

Více informací na http://www.guce.ugto.mx/.

 

Místo konání:
Lascurain de Retana 5, Centro, 36000 Guanajuato, Gto., México
Datum:

Od: 27.4.2016
Do: 29.4.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala