Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.7.2012 22:00

„Intimní osvětlení“ od Ivana Passera jako součást cyklu Filmy východní Evropy, v Madridu

České centrum zve na promítání filmu „Intimní osvětlení“ režiséra Ivana Passera, které se bude konat 19. července ve 22 hodin v Réplika Teatro, v Madridu. Film je Passerovým debutem a je považován za jeden z nejlepších československých filmů všech dob. Snímek "Intimní osvětlení" je součástí filmového projektu Filmy východní Evropy v Réplika Teatro. Projekce "nové vlny" zahrnují české filmy z šedesátých let významných filmařů, například Věra Chytilová a Jiří Menzel, který získal Oscara za nejlepší neanglicky mluvený film. Promítání se uskuteční v divadle Réplika Teatro během měsíce července, každý čtvrtek od 22 hodin. Organizováno ve spolupráci s Réplika Teatro.

Film vypráví o dvou spolužácích, kteří se shledávají po deseti letech a porovnávají své životní postoje. Zapojení neprofesionálních herců dodává filmu na přirozenosti a autentičnosti.

Režisér:

Ivan Passer byl dvakrát oceněn odbornou kritikou. Po roce 1968 se usídlil ve Spojených státech a již nikdy netočil ve své vlasti. Byl blízkým spolupracovníkem dalšího slavného českého režiséra, Miloše Formana.

Více informací: http://replikateatro.com/replika/?m=20120719&cat=1

Místo konání:

Réplika Teatro, Calle Justo Dorado, 8. Madrid

Datum:

19.7.2012 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala