Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2016 11:00

Spisovatel Jan Novák pohovoří o žurnalistice a literatuře na festivalu Hay v Segovii

Jan Novák bude jedním ze tří přednášejících ze střední Evropy, kteří 25. září v 11 hodin v sálu Refectorio na kampusu Santa Cruz la Real v rámci festivalu Hay v Segovii pohovoří o otázce obrazu moderní společnosti v současné literatuře a tisku, stejně tak jako o roli těchto médií, kterou je čelit sociálním tématům. Vedle něj usedne slovenská spisovatelka Jana Juráňová a polský žurnalista Michał Sowiński, moderátorem akce bude novinář španělského deníku El Mundo, Benjamín Rosado.

Jan Novák (Kolín, 1953) je známý spisovatel, dokumentarista, novinář, scénárista a překladatel. V roce 1969 emigroval do USA a do roku 2008, kdy se rozhodl vrátit se do Česka, žil v Chicagu. Svůj první román, Miliónový jeep (1985), napsal v angličtině. Jedná se o částečně autobiografické dílo především v pasážích, ve kterých hlavní hrdina, stejně jako jeho otec, zpronevěří peníze, aby mohl utéct ze země. Díky této knize získal Cenu Carla Sandburga pro chicagské autory za nejlepší román roku a byl nominován na Pulitzerovu cenu. Se svým druhým románem, The Grand Life (1992), Cenu Carla Sandburga vyhrál ještě jednou. Co se týče novější tvorby, jeho dílo Zatím dobrý (2004) získalo cenu Magnesia Litera pro knihu roku 2005 a za tvůj román Děda (2007) obdržel Cenu Josefa Škvoreckého. Je spoluautorem biografie Miloše Formana nazvané Co já vím? (2013). Napsal několik scénářů pro české filmy a společně se svým synem Adamem vytvořili několik dokumentů o Václavu Havlovi zachycujících jak etapu, kdy byl disidentem, tak jeho prezidentské období. Letos úspěšně debutoval i ve světě komiksů, a to se svým dílem nazvaným Zátopek. Tato biografie ilustrovaná Jaromírem 99 vypráví o české olympijské legendě Emilu Zátopkovi a jeho cestě na vrchol, při níž musel překonávat překážky, které mu kladl do cesty komunistický režim.

Simultánní překlad z angličtiny do španělštiny.

Vstup: 5€ 

Více informací a vstupenky naleznete na: https://www.hayfestival.com/p-11477-jan-novak-jana-juranova-benjamin-rosado-and-micha-sowiskii.aspx

 

Místo konání:
Calle Cardenal Zúñiga, 12, Segovia
Datum:

25.9.2016 11:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala