Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.10.2017 14:00 - 15:00

Jirko Bezdíček a Jan Procházka se zúčastní světového summitu TiO2 v Alicante

Dva přední čeští odborníci v oboru nanotechnologií se zúčastní 4. října významného mezinárodního kongresu TiO2, který se bude tento rok konat ve dnech 3. -5. října ve španělském Alicante. Prezentace Jiřího Bezdíčka a Jana Procházky se uskuteční 4. října od 14h do 15h v Kongresovém paláci.

Jiří Bezdíček, který pochází z České republiky a aktuálně žije ve Španělsku, je zakladatelem firmy Levenger , jenž se zaměřuje na obnovitelnou energii, také se věnuje obchodu s aplikovanými nanotechnologiemi, například novými technologiemi, které umožňují zlepšit kvalitu vody a vzduchu prostřednictvím fotokatalýzy.

Jan Procházka pracuje již téměř 20 let jako vědec ve výzkumu v oblasti nanotechnologií ve firmě  Advanced Materials – JTJ, kde tento výzkum řídí. Výzkumu nanotechnologií se věnuje ve Spojených státech a v České republice. Procházka je autorem více než stovky patentů, které byly na trh uvedeny převážně dceřinými společnostmi firmy Advanced Materials-JTJ nebo prostřednictvím ostatních velkých společností, které k tomu měly oprávnění.  Oblast výzkumu těchto čtyř dceřiných společností (HE3DA, FN NANO, NanoEma y NanoTio) je aplikovaná nanotechnologie v oblasti životního prostředí - zlepšení kvality vody a vzduchu prostřednictvím fotokatalýzy, produkce lithiových baterií, nanočástice v oxidu titaničitém nebo tepelné bariéry, s čímž se v současnosti zabývá i světový letecký výzkum. 

Více informací:

http://www.pigmentmarkets.com/tio2

 

Místo konání:
Av. de Denia, 47, Alicante.
Datum:

4.10.2017 14:00 - 15:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala