Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.2.2020 20:00

Klavírní trio Josefa Suka zahraje Beethovena, Šostakoviče a Dvořáka v Las Palmas de Gran Canaria

Prestižní komorní trio se vrací do Španělska, tentokrát s díly Beethovena, Šostakoviče a Dvořáka. Poslechnout si je můžete 19. února od 20hod v budově Paranimfo na Universidad de Las Palmas de Gran Canaria.

Klavírní trio Josefa Suka bylo založeno v roce 2007 jako "Taras Piano Trío". Pod tímto názvem soubor dosáhl řady ocenění na mezinárodních soutěžích – např. 1. místo na Johannes Brahms Wettbewerb 2007. V roce 2012 se trio rozšířilo na kvarteto a přijalo nový název “Ensemble Taras”. V roce 2013 dosáhli vynikajícího výsledku v podobě dvou vítězství na mezinárodních soutěžích – např. 1. cena na jedné z nejprestižnějších soutěží tohoto oboru „ACM Premio Trio di Trieste“. Díky těmto úspěchům získal ansámbl možnost koncertovat na mnoha významných světových pódiích a také natočit své debutové CD a DVD pro „Limen music and arts – Milan“. Jejich poslední deska, která vyšla u nakladatelství Sopraphon, obsahuje skladby Antonína Dvořáka a Josefa Suka.

Klavírní trio a kvarteto Josefa Suka nesou od roku 2013 jméno jedné z největší osobnosti houslové generace 20. století (Josef Suk, 1929-2011), vnuka skladatele Josefa Suka a pravnuka Antonína Dvořáka.

Repertoár souboru zahrnuje stěžejní díla od klasicismu po současnost, těžištěm jsou pak díla Johannesa Brahmse, Antonína Dvořáka, Josefa Suka, Bohuslava Martinů, významná díla 20. století a díla soudobá. 

Program

Trio op.97 – Beethoven
Trio nº 2, op.8 – Šostakovič
Trio op. 65 – Dvořák

Trio Josefa Suka tvoří:

Radim Kresta, housle
Markéta Kubínová, violoncello
Václav Mácha, klavír

 

Místo konání:
Universidad de Las Palmas de Gran Canaria. Calle Juan de Quesada, 30, Las Palmas de Gran Canaria
Datum:

19.2.2020 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala