Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.4.2016 18:30

Kobry a užovky se představí v soutěžní sekci Festivalu evropského filmu v Guanajuatu

Film “Kobry a užovky”, který zcela ovládl českých filmových cen Český lev, se představí v soutěžní sekci Festivalu evropského filmu v Guanajuatu. “Kobry a užovky” budou moci festivaloví diváci v mexickém Guanajuatu zhlédnout 30. dubna od 18:30 v Teatro Principal. Film osobně uvede jeho scénárista Jaroslav Žáček, který v rámci bohatého programu připraveného Českým centrem v Madridu pronese také 26. dubna přednášku o současné české scenáristice.

Drama “Kobry a užovky” se odehrává ve středočeském maloměstě, kde nedostatek příležitostí a životní motivace vytváří bezútěšné prostředí, ve kterém lidé utápí své problémy v drogové závislosti. Film získal dohromady 8 ocenění včetně vítězství v kategorii za nejlepší film na nedávném udílení českých filmových cen Český lev. Herec Kryštof Hádek byl také oceněn za nejlepší herecký výkon na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, agenturou CzechTourism v Mexiku a Latinské Americe a Universitou v Guanajuatu.

Místo konání:
Calle Cantarranas S/N, Col. Centro, Guanajuato, México
Datum:

30.4.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala