Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2016 16:00

Festival Evropského Filmu v Guanajuatu: Kolja

Česká republika se představí jako hlavní host na 6. ročníku Festivalu evropského filmu v mexickém Guanajuatu (GUCE), který organizuje místní univerzita. Pestrá škála filmů, přednášek a workshopů nabídne kulturní vyžití pro velké i malé návštěvníky. V rámci projekcí bude možno zhlédnout i slavný oscarový film Kolja režiséra Jana Svěráka, jehož promítání se uskuteční 27. dubna od 16 hodin v sále Auditorio Euquerio Guerrero.

Film vypráví příběh o příkořích z období poslední fáze komunistického režimu v Československu, přičemž si zachovává humorný a laskavý tón. Zdeněk Svěrák ztvárnil v hlavní roli postavu Františka Louky, starého mládence a bývalého filharmonika, který se ocitl ve svízelné finanční situaci, kterou se rozhodne vyřešit více než mazaným způsobem. Za příslib slušného obnosu peněz zinscenuje fingovanou svatbu s ruskou překladatelkou, která chce získat české občanství. Dokonalý plán se však zvrhne v okamžiku, kdy se nová manželka rozhodne emigrovat s milencem do západního Německa a nechat svého malého synka Františkovi na krku. Ten je pak nucen postarat se o dítě, které nemluví česky a navíc pochází ze země, která okupuje tehdejší Československo.

Jeden z nejúspěšnějších českých filmů všech dob je plný inteligentního humoru a jímavé lidskosti prostupující nelehké životní situace a vztahy přítomných osob.

Foto: © Biograf Jan Svěrák

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, agenturou CzechTourism v Mexiku a Latinské Americe a Universitou v Guanajuatu.

 

Místo konání:
Lascurain de Retana 5, Centro, Guanajuato, Gto., México
Datum:

27.4.2016 16:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala