Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.2.2018 19:00

Koncert Smetany a Dvořáka na festivalu MICE

Symfonický orchestr města Castellón dirigovaný Henriem Adamsem uvede na svém programu hudbu Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Událost se uskuteční 11. února 2018 v 19.00 v prostorách Auditoria Castellón při příležitosti stého výročí vzniku Československa v rámci zahájení šestého ročníku Mezinárodního festivalu vzdělávacích filmu (MICE), kterého se letos zúčastní Česká republika jako hlavní host.

Ačkoliv se Smetana (1824-1884) ani Dvořák (1841-1904) vzniku Československa nedožili, jejich jména jsou symbolem touhy po svobodě. Premiéry skladeb a oper Smetany a Dvořáka, které v sobě nesly národní symboliku, byly svého času vždy velkou událostí. V jejich dílech jsou stopy moravského a českého folklóru a český národ se skrz ně vždy utvrzoval ve své touze po nezávislosti, která se o několik let později po pádu Rakouska-Uherska v roce 1918 stala skutečností. 

Program:

Polednice, Antonín Dvořák
Má vlast, Bedřich Smetana
Vltava, Bedřich Smetana
Slovanské tance (výběr), Antonín Dvořák

Před samotným začátkem koncertu bude možno zhlédnout výstavu 12 světů, která se skládá z ukázek děl 12 českých současných ilustrátorů. Práce bude možno vidět do 11. března v Auditoriu Castellón.

Česká republika se zúčastní tentokrát jako hlavní host šestého ročníku festivalu MICE, který se každoročně těší spolupráci domácích i mezinárodních akademických pracovníků a studentů. Festival se bude konat v celém regionu Valencie od 11. do 24. února.

Událost organizuje festival MICE, České centrum a Velvyslanectví České republiky v Madridu.

 Více infomrací na http://www.micevalencia.com/ 

 

 

 

 

Místo konání:
Av. de la Mare de Déu del Lledó, 50, Castellón de la Plana
Datum:

11.2.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala