Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2014

Ilustrace dětských knih Vojtěcha Kubašty poprvé ve Španělsku

U příležitosti stého výročí narození významného ilustrátora, designéra a architekta Vojtěcha Kubašty připravila knihovna Antonio Escamilla Cid ve městě Montalbo (Cuenca) na 23. dubna, kdy se slaví Mezinárodní den knihy, přehlídku umělcových ilustrací knih pro děti. Španělská veřejnost tak bude mít poprvé možnost poznat Kubaštovo dílo, které již bylo představeno na výstavách v Torontu, New Yorku nebo Praze.

Vojtěch Kubašta (1914-1992) se ve světě proslavil svými trojrozměrnými rozkládacími knihami pro děti, ve kterých si dodnes rádi listují nejen malí čtenáři, ale i dospělí.

 Přehlídka nazvaná „La magia de los libros infantiles“ – „Kouzlo dětských knih“ zahrnuje na 50 Kubaštových děl, které městské knihovně v Montalbu zapůjčil místní spisovatel Antonio Escamilla Cid. Po Torontu, New Yorku a Praze se tak odkaz tohoto českého umělce poprvé představí i ve Španělsku. Na tuto akci naváže několik rozsáhlejších výstav prostorových ilustrací a betlémů, které se během letošního a příštího roku uskuteční v Cuence a Madridu.

 

Místo konání:
Biblioteca Municipal Antonio Escamilla Cid, Montalbo (Cuenca)
Datum:

23.4.2014

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala