Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.3.2018 - 9.3.2018

Kubelíkovo trio přiveze do Valenice, Huescy a Burgosu hudbu Bethoovena, Blocha a Smetany

Kubelíkovo trio začátkem března uskuteční krátké turné po Španělsku, které bude zahájeno 6. března koncertem v Paláci hudby ve Valencii. Další vystoupení budou následovat 8. března v Sále Actos de la Diputación v Lleidě a 9. března v CajaCírculo v Burgos. V repertoáru této hudební trojice vyniká nejen česká klasika, ale i díla zahraničních tvůrců jako Beethoven, Donizetti či Franck.

V roce 2017 oslavilo Kubelíkovo trio 25 let od svého vzniku. Během těchto let trio odehrálo více než tisíc koncertů, které se ve většině případů uskutečnily ve velkých městech v Evropě, Asii, Jižní Americe či Jižní Africe. Spolupracovali s několika symfonickými orchestry (Slovenský symfonický orchestr, Janáčkova Filharmonie, Filharmonie Württembergische, Symfonický orchestr Castilla y León, Symfonický orchestr Hirošima atd.) a do svého repertoáru zahrnuli díla Beethovena, Martinů, Voříška a Aleksandra Cherepnína. Za dobu svého působení vydali 18 alb.

Samotné jméno hudebního seskupení si hudebníci dali na počest českého houslisty Jana Kubelíka a jeho syna, slavného dirigenta Rafaela Kubelíka. V Kubelíkově triu hraje japonská houslistka Shizuka Ishikaw, violoncellista Karel Fiala a ukrajinská pianistka Kvita Bilynska.

 

 Koncerty

6.3. Valencie
19:15 h Palác hudby
Beethoven, Bloch, Smetana

8.3. Huesca
20:00h Sál Actos de la Diputación Provincial
Beethoven, Bloch, Franck

9.3.
20:15h CajaCíruclo
Beethoven, Donizetti, Franck

Více informací na:

http://www.kubeliktrio.com/home.html

 

 

 

Místo konání:
Valencia, Huesca y Burgos
Datum:

Od: 6.3.2018
Do: 9.3.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala