Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.3.2012 20:00

Biblické písně od Antonína Dvořáka na festivalu Arte Sacro v Madridu

Na XXII. ročníku festivalu duchovního umění Arte Sacro nebude chybět ani český repertoár, konkrétně skladba Biblické písně od světoznámého skladatele Antonína Dvořáka, kterou zazpívá mezzosopranistka Marta Infante a na klavír ji doprovodí Jorge Robaina. Koncert se uskuteční 6. března od 20:00 hodin v Teatro de la Escuela Superior de Canto v Madrid. Organizátor: Comunidad Madrid

Biblické písně je dílo velmi intimní, jedno z nejniternějších v celém životním díle Antonína Dvořáka. Je to cyklus deseti zpěvů pro sólový hlas s průvodem klavíru na texty z Knihy žalmů v překladu Bible Kralické. O spontánnosti jejich vzniku není pochyb. První z nich (podle vydání sedmá) byla ve zpěvním hlase zaznamenána 5. března 1894 a ostatní písně následovaly rychle za sebou, takže celý cyklus byl hotov během tří týdnů!!!

Festival Arte Sacro (Festival duchovního umění) je organizovaný madridskou autonomní vládou Comunidad Madrid a v letošním 22. ročníku se zaměřuje především na hudbu, tanec a film. Koná se od 18. února do 31. března. Jednotlivé akce se uskuteční na 25 různých scénách v celé oblasti Madridu.

Více informací na http://www.madrid.org/artesacro/2012/espacios/10.html

Místo konání:

Teatro de la Escuela Superior de Canto, C/San Bernardo, 44. Madrid

Datum:

6.3.2012 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala