Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.7.2018 22:00

Marta Töpferová spojí českou a latinskou hudbu v CaixaForum v Barceloně

Unikátní spojení české a latinské hudby nabídne vystoupení české zpěvačky Marty Töpferové a skupiny Milokraj. Trio vystoupí 25. čevence ve 22:00h v CaixaForum v Barceloně v rámci cyklu Letní noci.V jejich hudebním repertoáru se objevují jak slovanské a středoevropské prvky – například cimbál, tak venezuelské vlivy díky nástroji cuatro.

Marta Töpferová je ojedinělou zpěvačkou a skladatelkou své generace. Ve své tvorbě se silně inspiruje českými a slovanskými tradicemi, stejně jako v latinskoamerickém folkloru. Díky nepřetržitému kreativnímu prostředí amerického New Yorku spolupracovala s jedněmi z nejlepších tvůrců latinské hudby, jazzu i world music, a dala tak vzniknout dynamické syntéze stylů.

Její jedinečný hlas, živé písně a originální doprovod venezuelského cuatra si získali pozornost publika na celém světě. Nedávno se Marta Töpferová vrátila do rodného Česka, aby vedla svou kapelu Milokraj. Výsledkem je naprosto nový žánr, která se zařazuje mezi uznávané východoevropské hudební proudy.

 

Sestava tria: 

Marta Töpferová, zpěv, cuatro, kytara a perkuse

Marcel Comendant, cimbál

Stanislav Palúch, housle a mandolína

 

Cena: 6 euro (50% sleva pro klienty CaixaBank)

Více informací a vstupenky:

https://caixaforum.es/barcelona/fichaactividad?entryId=402304

Místo konání:
Av. de Francesc Ferrer i Guàrdia, 6-8, Barcelona
Datum:

25.7.2018 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala