Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2020

Ředitelka mezinárodních projektů DOX se zúčastní konference La Pública

Již po desáté se v Madridu uskuteční mezinárodní setkání kulturního managementu La Pública, na který letos přijede i Michaela Šilpochová, šéfka strategického plánování a mezinárodní spolupráce pražského Centra současného umění DOX. Šilpochová představí klíčové body řízení a programové koncepce Centra DOX dne 30. ledna od 17:10 hod. v Círculo de Bellas Artes. Svůj příspěvek přednese v rámci debaty nazvané „Noví mladí, staří mladí“, která se bude zabývat především probíhajícími demografickými změnami a jejich vlivem na kulturu.

Pública přivítala během deseti let své existence téměř tisíc významných španělských i zahraničních odborníků v oblasti kulturního managmentu. Každoroční setkání slouží k výměně zkušeností, nápadů, navázání mezinárodní spolupráce a prohloubení mezioborových znalostí.

Debatu bude moderovat ředitel katalánského kulturního společenství TRESC Pepe Zapata a kromě Michaely Šilpochové zde vystoupí i Alberto Soler (koordinátor Ceny Mandarache Hache, radnice města Cartageny), Gervasio Posadas Mañe (kulturní ředitel El Corte Inglés), Isabel Martínez Lozano (ředitelka nadace HelpAge International España), Jesús Vega de la Falla (nadace Transforma España) a Olga Ovejero Larsson (projekt Museo Jóven, Ministerstvo kultury a sportu). 

Michaela Šilpochová je ředitelkou mezinárodních projektů a kurátorkou Centra současného umění DOX v Praze. Vystudovala literaturu, lingvistiku a dějiny umění se specializací na anglickou literaturu a vzájemný vztah výtvarného umění a literatury. Během dvanácti let praxe v oblasti současného výtvarného umění a literatury získala bohaté zkušenosti v navrhování, řízení a realizaci projektů založených na mezinárodní spolupráci, stejně jako zkušenosti s komunikačními strategiemi pro kulturní projekty. V roce 2017 zahájila a implementovala novou vizuální identitu centra DOX navrženou mezinárodní agenturou pro kreativní komunikaci KesselsKramer.

V DOXu se podílela na mnoha výstavních projektech a měla na starosti otevření nového unikátního prostoru galerie, 42 metrů dlouhé ocelovo-dřevěné konstrukce navržené architektem Martinem Rajnišem. Vzducholoď Gulliver je umístěná na střeše budovy a slouží k doprovodným programům, literárním setkáním a debatám.

Pública je setkání organizované Fundación Contemporánea, La Fábrica a Círculo de Bellas Artes za podpory Ministerstva kultury a sportu a ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

Více informací na http://publicacultura.com/
#10añoshaciendoamigos

Místo konání:

Círculo de Bellas Artes. Calle de Alcalá, 42, Madrid

Datum:

30.1.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala