Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2016 20:30

Malý pán se představí ve filmovém cyklu Noví Mistři středoevropské animace na Tenerife

Celovečerní animovaný snímek Malý Pán režiséra Radka Berana se bude promítat dne 7. července od 20:30 hodin v Espacio Cultural Aguere de Santa Cruz de Tenerife. Projekce se uskuteční v rámci filmového cyklu Noví Mistři středoevropské animace, který pořádá Filmoteca Canaria. Film Malý Pán je v dnešní době ojedinělý svým zpracováním, které využívá klasické loutkové podání. Projekce snímku se bude konat díky spolupráci Filmoteca Canaria, festivalu Animayo a Českého centra v Madridu.

Film vznikl na motivy dětské knihy „Velká cesta Malého pána“ Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha, která byla v minulosti nominována na cenu Magnesia Litera. Na filmovém zpracování se podílela divadelní loutková skupina Buchty a Loutky, která již dříve spolupracovala na filmu „Kuky se vrací“ režiséra Jana Svěráka. Umístěním klasické loutky do prostředí opravdového lesa docílili tvůrci netradiční poetiky, která napomáhá rozvíjet dětskou fantasii a imaginaci.

„Malý pán“ je příběh dobrosrdečného človíčka, který se rozhodne vyměnit každodenní starosti za velkou cestu plnou hledání, překvapení a dobrodružství.

Místo konání:
Calle Herradores, 47, San Cristóbal de La Laguna, Santa Cruz de Tenerife
Datum:

7.7.2016 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala